Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kodėl arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius šypsojosi, kai jį fotografo KGB?

Sigitas Tamkevičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Sigitas Tamkevičius
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius, ketvirtadienį švenčiantis 75 metų jubiliejų, paaiškino, kodėl jis šypsosi 1983 metais darytoje nuotraukoje, kai jį suėmė KGB.

„Tuo momentu labai linksma nebuvo, bet gal toks mano būdas, kad ir tada, kai aplinkui debesys, sugebėdavau šypsotis. Tas fotografavimas buvo kaip atrakcija kameroje. Žinote, kameroje ten viskas nuobodu – metalinė lova, tuščia spintelė, tai kai išveda kur ar pasivaikščioti, ar fotografuoti, kaip tuo atveju, tai praskaidrina kasdieninę kalinio buitį“, – Žinių radijo laidoje „Aktualioji valanda“ kalbėjo S. Tamkevičius.

S. Tamkevičius pasakojo, kad dabar, gyvenant sekuliarioje visuomenėje, kur aukščiausios vertybės – daiktai, bažnyčiai nėra lengva, tačiau dėl jos ateities nesibaimino.

„Kadangi ne žmonių rankomis sukurta (bažnyčia – red.), tai jai rimto pavojaus nėra. Ji gali kai kur sumažėti, pasitraukti, bet ji vis tiek laimės“, – sakė S. Tamkevičius.

Daugiau rūpesčių jam kėlė Lietuvos ateitis. Pasak arkivyskupo metropolito, jaunimas per 20 metų neišmoko vertinti to, kas yra svarbu:

„Jeigu mes nesugebėsime įdiegti jauniems žmonėms, kad jie mylėtų savo tėvų žemes, savo istoriją, savo šaknis, tai tokiai mažai valstybei kaip Lietuva ateitis nešviečia. Aš tikiuosi, kad mes, lietuviai, prieiname tam tikrą liniją, barjerą ir turbūt, atsimušę galvą į sieną, galime labai pasikeisti“, – apibendrino S. Tamkevičius.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min