Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 6d. 20:21

Kunigas, kuris pakeitė istoriją... išgelbėdamas ledinėje upėje skęstantį ketverių metų Adolfą Hitlerį

Adolfas Hitleris vaikystėje
Wikimedia.org nuotr. / Adolfas Hitleris vaikystėje

Tai galima įvardyti kaip pragaištingiausią gailestingumo aktą istorijoje, penktadienį rašo Didžiosios Britanijos dienraštis „Daily Mail“.

Vokietijos archyve atrasta laikraščio iškarpa apie tai, kaip buvo išgelbėtas upėje skęstantis ketverių metų berniukas. Vaikas – istorikai įsitikinę, kad tai galėjęs būti Adolfas Hitleris – buvo išgriebtas iš ledinio Ino upės vandens Pasau mieste 1894 metų sausį.

Kaip tikino kunigas ir vienas žymiausių Europos vargonininkų Maxas Tremmelis, A.Hitlerį išgelbėjo jo pirmtakas Johannas Kuehbergeris. Tėvas Tremmelis prieš mirtį 1980-aisiais papasakojo, kaip tėvas Kuehbergeris, būdamas panašaus amžiaus kaip ir mažasis A.Hitleris, pamatė kitą berniuką kovojantį su mirtimi Ino vandenyje ir šoko jo gelbėti.

Pats A.Hitleris niekada niekam nepasakojo šios istorijos, tačiau dabar Pasau archyve buvo rasta iškarpa iš 1894 metų laikraščio „Donauzeitung“. Straipsnelyje pasakojama, kaip sausio mėnesį vienas berniukas įlūžo užlipęs ant plono upės ledo. Ten pat rašoma, kad „ryžtingas draugas“ puolė į ledinį vandenį jo gelbėti.

Beje, šis epizodas aprašytas ir Annos Elisabeth Rosmus knygoje „Iš Pasau – išvykstant iš miesto, kurį Hitleris vadino namais“. Knygoje pažymima, kad „Ino krantai buvo idiliška vaikų žaidimų vieta“.

freerepublic.com nuotr./Johannas Kuehbergeris
freerepublic.com nuotr./Johannas Kuehbergeris

„1894-aisiais, vaikų būreliui žaidžiant liestynes, Adolfas įkrito į upę. Srovė buvo labai stipri, o vanduo – ledinis, tekantis tiesiai nuo kalnų viršūnių. Mažajam Adolfui pasisekė, nes namo, kuriame jis gyveno, savininko sūnus sugebėjo jį laiku ištraukti ir išgelbėti gyvybę“, – rašė A.E.Rosmus.

A.Hitleris tiek jaunystėje, tiek vėliau, savo generolų apsuptyje, mėgo pasakoti istorijas, kaip jis su savo draugais žaisdavo kaubojus ir indėnus upės pakrantėse, tačiau niekada neužsiminė apie šį nutikimą, vos nepadėjusį taško jo gyvenimo istorijoje.

„Tačiau Pasau mieste kiekvienas žinojo šią istoriją, – tvirtina A.E.Rosmus. – Taip pat apie A.Hitlerį pasakojamos tokios istorijos, kad jis niekada nesimokė plaukti ir turėjo nešioti akinius.“

Pasau laikraščio iškarpoje skendusio vaiko pavardė neminima, tačiau istorikai tiki, kad straipsnelis patvirtina tėvo Tremmelio teiginį, jog tai išties buvo A.Hitleris.

Bavarijos radijas sausį planuoja transliuoti specialią programą, skirtą šiam įvykiui. Programoje, pavadintoje „Jeigu Hitleris būtų nuskendęs. Lemtingo gyvybės išgelbėjimo legenda“, kalbės keli garbaus amžiaus Pasau gyventojai, kurie patvirtins vaikystėje ir jaunystėje girdėję mieste pasakojamą istoriją apie taip, kaip A.Hitleris vos nenuskendo.

Panašu, kad pats A.Hitleris stengėsi ištrinti šį epizodą iš savo biografijos. Faktas, kad buvo išgelbėtas berniuko, vėliau tapusio jo niekinamos religijos šventiku, būtų nederėjęs su A.Hitlerio kurtu mitu, kad pats likimas pašaukė jį išgelbėti Vokietiją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min