Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LDK karius Griunvalde ves lietuvis

Karininkas D.Mazurkevičius pasidabins Trakų pilies brolijos „Viduramžių pasiuntiniai“ ginklakalių Vytautui Didžiajam nukaltais šarvais
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Karininkas D.Mazurkevičius pasidabins Trakų pilies brolijos „Viduramžių pasiuntiniai“ ginklakalių Vytautui Didžiajam nukaltais šarvais
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Karininkas Donatas Mazurkevičius, tapęs pirmuoju lietuviu, kuris atliks Vytauto vaidmenį Žalgirio mūšio inscenizacijoje Griunvalde, apgailestauja, kad šį didįjį kunigaikštį Lietuvoje yra šiek tiek užgožęs Mindaugo atminimas.

„Nuo vaikystės labai domiuosi istorija, esu baigęs Vytauto Didžiojo universiteto Istorijos fakultetą. Anksčiau Vytautą labai gerbiau, bet jo neišskyriau iš kitų valdovų. Dabar, kai teko įsigilinti į jo vaidmenį politikoje ir istorijoje, kuo toliau, tuo labiau matau, kad tai tikrai neeilinė asmenybė“, – pasakojo D.Mazurkevičius ir pridūrė pritariąs nuomonei, kad toks žmogus kaip Vytautas gimsta kartą per tūkstantį metų. Ano jo, „viskas pradėjo važiuoti žemyn po Vytauto epochos“.

„Gaila tik to, kad, pavyzdžiui, sostinėje nėra Vytauto paminklo. Šiais laikais jį turbūt Mindaugas užgožė – po to, kai atkurta jo karūnavimo data. Žinoma, Mindaugas buvo karalius, jam pirmajam buvo sunku. Bet pagrindiniai pasiekimai susiję su Vytautu. Jis išplėtė Lietuvą iki tų kontūrų, kurių ji paskui jau nebuvo pasiekusi ir nebepasieks“, – kalbėjo karininkas.

Man turbūt tik tenka garbė ir atsakomybė pirmą kartą teisingai ir gražiai sudalyvauti kaip Lietuvos atstovui, – kalbėjo V.Mazurkevičius.D.Mazurkevičius apgailestavo, kad per kelias valandas truksiantį mūšio spektaklį, kurį žiūrovai stebės per atstumą, jis negalės atskleisti tų Vytauto savybių, kurios imponuoja. „Emocijų, veido išraiškos iš toli neperduosiu. Tiesiog bandysiu pavaizduoti išorinius dalykus, vadovavimą mūšiui. Tiesa, kadangi viskas vyks pagal iš anksto paruoštą scenarijų,  mano tiesioginio vadovavimo nebus.“

Šarvus nukalė ginklakaliai

Vytauto vaidmens atlikėjas neslėpė, kad renginio organizatoriai lenkai – visiški padėties  šeimininkai, jie diriguoja viskam, įskaitant mūšio scenarijų. Be to, dar teks derintis su dalyviais iš Baltarusijos ir Ukrainos. „Mūsų partnerė Lenkija turi savo ilgametį įdirbį. Man turbūt tik tenka garbė ir atsakomybė pirmą kartą teisingai ir gražiai dalyvauti kaip Lietuvos atstovui. Man asmeniškai tiktai dar išaugs pagarba Vytautui išgyvenant Žalgirio mūšį ir atliekant jo vaidmenį“,  – kalbėjo V.Mazurkevičius.  

Iš būrio kariškių ir raitosios policijos pareigūnų atrinktas V.Mazurkevičius inscenizacijoje pasidabins Trakų pilies brolijos „Viduramžių pasiuntiniai“ ginklakalių Vytautui Didžiajam nukaltais šarvais, kurie galimai svers  iki 30 kilogramų. Maždaug 50 riterių būrį, kurį sudarys „Viduramžių pasiuntinių“ ir kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai, V.Mazurkevičius ves sėdėdamas viduramžių konstrukcijos balne.

Žalgirio mūšio inscenizacijos Lenkijoje pradėtos rengti nuo 1998 metų. Inscenizacijos sutraukia apie šimtą tūkstančių žiūrovų, jose dalyvauja riteriai iš visos Europos. Riterių būrys iš Lietuvos inscenizacijos kovose dalyvauja nuo 2004 metų. Nuo 2008-ųjų Žalgirio mūšio inscenizacijoje dalyvauja ir Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min