Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkijoje iškeliami nusekusios Vyslos atidengti Abiejų Tautų Respublikos lobiai

Vysla atidengė savo lobius, kuriuos ruošiamasi iškelti.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vysla atidengė savo lobius, kuriuos ruošiamasi iškelti.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lenkijoje tęsiasi pasiruošimas iškelti lobius, kuriuos Varšuvoje atidengė nusekęs Vyslos vanduo. Darbus prižiūri policijos pareigūnai, o stambiausius objektus ketinama išgabenti sraigtasparniais, informuoja Tvnwarszawa.pl.

Smulkesni radiniai pontoniniais plaustais plukdomi į krantą, o didesniems prireiks sraigtasparnių. Ruošiamasi juos pritvirtinti ir tuomet išgabenti, teigė Varšuvos policijos atstovas Mariuszas Mrozekas.

Policijos sraigtasparnio pilotas tikrino, ar radinių fragmentai yra tinkamai pritvirtinti, kad juos būtų galima saugiai pakelti. Jie bus pritvirtinti ir išgabenti į krantą. Sunkiausias fragmentas sveria net 800 kg.

Archeologai buvo linkę net ir kelis šimtus kilogramų sveriančius radinius plukdyti upe, tačiau rekordiškai žemas vandens lygis neleido to padaryti.

Policijos pareigūnams padeda ir kariškiai. Jie ketina archeologams paskolinti tiek vandens, tiek sausumos transportą su jį aptarnaujančiomis įgulomis, tačiau tam reikalingų leidimų gali tekti laukti kelias dienas.

Išgabenti lobius, kuriuos XVII amžiuje pagrobė į šalį įsiveržusi švedų kariuomenė, bus galima dėl rekordiškai nusekusio Vislos vandens lygio Varšuvoje. Tąkart priešų invazija buvo tokia didelė, kad net praminta tvanu. Vazų dinastijos herbo elementas, vertingų arkų fragmentai, karališkųjų rūmų marmurinės detalės – tai tik kai kurie iš radinių.

Visi rasti daiktai yra švedų karių pagrobti prieš keturis šimtus metų iš karališkųjų rezidencijų ir rūmų. Smulkesni radiniai yra restauratorių rankose, vėliau greičiausiai bus eksponuojami Karalių rūmuose.

Reuters/Scanpix nuotr./Iakelti Vyslos lobius padeda policija ir kariai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Iškelti Vyslos lobius padeda policija ir kariai
Reuters/Scanpix nuotr./Vyslos lobio fragmentas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vyslos lobio fragmentas

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min