TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva mini Medininkų tragedijos 26-ąsias metines

Medininkų žudynių aukų laidotuvės Antakalnio kapinėse (1991 m.)
Tado Dambrausko nuotr. / Medininkų žudynių aukų laidotuvės Antakalnio kapinėse (1991 m.)
Šaltinis: BNS
0
A A

Pirmadienį minimos 26-osios Medininkų tragedijos, kuomet sovietų omonininkai išžudė pasienio poste budėjusius Lietuvos pareigūnus, metinės.

Atminimo diena prasidėjo mišiomis Vilniaus arkikatedroje bazilikoje, vėliau vyko minėjimas prie Medininkų pasienio posto Vilniaus rajone, priešpiet žuvusieji pagerbti sostinės Antakalnio kapinėse.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad skaudi netektis Lietuvai leidžia kurti ateities istoriją, „garbingai tęsiant pasirinkimą būti teisingais, ištikimais ir laisvais“.

„Mes nepailstame kartoti brolių vardus, brolių, kurie paguldė galvas už mūsų visų laimę. Prisimenu tą dieną, skaudžią žinią, tuštumą ir klausimą – kodėl? Tik klausimą, ne atsakymą. Atsakymo nėra ir šiandien“, – minėjime Medininkuose sakė jis.

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad pareigūnų auka net ir praėjus 26 metams po Medininkų tragedijos įpareigoja „visus, tarnaujančius valstybei, laikytis savo priesaikos žodžio“. Anot jo, atkuriant Lietuvos nepriklausomybę vidaus reikalų sistema buvo viena iš pagrindinių laisvės ramsčių.

„Lengva mylėti tėvynę deklaracijomis, sakyti, „kas būtų, jeigu būtų“, bet kai reikia tai padaryti realiai – tai parodo mūsų žuvusių keturių Lietuvos policijos pareigūnų ir trijų Lietuvos muitinės pareigūnų, vyrų drąsa. Jie apsisprendė žinodami, kas laukia, matydami, kas vyksta atkurtos valstybės pasienyje, kaip yra niokojami mūsų postai, puldinėjami pareigūnai. Jie savo duotos priesaikos niekuomet nesulaužė. Dar daugiau: ta priesaika buvo aplaistyta nepriklausomos valstybės pareigūnų krauju“, – teigė S.Skvernelis.

Prisimenant nužudytus pareigūnus jau sekmadienį vyko tradicinis estafetinis bėgimas iš Medininkų į Vilnių.

Pirmadienį sueina 26 metai nuo Medininkų tragedijos, kuomet sovietų omonininkai išžudė pasienio poste budėjusius Lietuvos pareigūnus.

1991 metų liepos 31-ąją Medininkų pasienio poste prie sienos su Baltarusija buvo nužudyti septyni Lietuvos pareigūnai – Mindaugas Balavakas, Algimantas Juozakas, Juozas Janonis, Algirdas Kazlauskas, Antanas Musteikis, Stanislovas Orlavičius, Ričardas Rabavičius nuo šautinių žaizdų galvoje mirė ligoninėje rugpjūčio 2-ąją. Vienintelio sunkiai sužeisto muitinės pareigūno Tomo Šerno gyvybę medikams pavyko išgelbėti.

Dėl Medininkų žudynių nuteistas buvęs Sovietų sąjungos Vidaus reikalų ministerijos vidaus kariuomenės ypatingosios paskirties milicijos būrio (OMON) milicininkas Konstantinas Michailovas (jis įkalintas iki gyvos galvos už nusikaltimą žmoniškumui), taip pat už akių – buvę omonininkai Andrejus Laktionovas, Česlavas Mlinykas ir Aleksandras Ryžovas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min