Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 liepos 26d. 11:59 , Atnaujinta: 2012 liepos 26d. 14:30

Lietuva neteko garsaus istoriko Vytauto Merkio

Vytautas Merkys
Vytautas Merkys. Mokslų akademijos nuotr.
Seimo Pirmininkė Irena Degutienė pareiškė nuoširdžią užuojautą dėl iškilaus Lietuvos istoriko akademiko Vytauto Merkio mirties Velionio šeimai ir artimiesiems, kolegoms istorikams ir visai Lietuvos mokslo bendruomenei, visiems, kam ši žinia buvo liūdna ir skaudi.

Garsus istorikas mirė būdamas 83-ejų metų amžiaus.

„Velionį Vytautą Merkį ne tik jo buvę kolegos ir studentai, bet ir visi bent šiek tiek besidomintieji Lietuvos ir lietuvių tautos istorija prisimins kaip profesionalų, darbštų ir geranorišką žmogų, atvirą ir šiltą asmenybę. Toks Jis buvo darbuodamasis Mokslų akademijoje, profesoriaudamas Vilniaus ir Vytauto Didžiojo universitetuose, toks Jis buvo redaguodamas ir rašydamas knygas. Šiose knygose naujai peržvelgtas lietuviškos spaudos draudimo laikmetis, knygnešių keliai, skaitytojams dar kartą primintos didžiosios mūsų istorijos bei kultūros asmenybės tapo svariu ir savitu indėliu į Lietuvos istorijos mokslą, į gilesnį praeities suvokimą.

Šie ir daugybė kitų Velionio Vytauto Merkio darbų lieka jį pažinojusių bei skaičiusių žmonių atmintyje. Nuoširdus dėkingumas ir pagarba telydi Velionio vardą ir atminimą.“ – sakoma Seimo Pirmininkės užuojautoje.

Užuojautą dėl istoriko netekties išreiškė ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Netekome garsaus Lietuvos istoriko, vieno žymiausių lietuviškos spaudos draudimo laikotarpio tyrinėtojų. Tarp svarbiausių jo knygų buvo darbai apie knygnešius ir draudžiamos lietuviškos spaudos kelią. Reikšmingi istoriko nuopelnai išliks jo mokinių prisiminimuose, Lietuvos istorijos puslapiuose. Reiškiu gilią užuojautą profesoriaus Vytauto Merkio artimiesiems, kolegoms ir visiems jį pažinojusiems", – sakoma Prezidentės užuojautoje.

Papildyta 14.30 val. Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius išplatino pranešimą spaudai su užuojauta dėl Lietuvos mokslų akademijos nario profesoriaus habilituoto daktaro V.Merkio mirties.

„Lietuva neteko didžiojo istoriko, akademiko, profesoriaus habilituoto daktaro Vytauto Merkio. Šio įžvalgaus analitiko, talentingo mokslininko darbai, ypač studijos apie draudžiamos lietuviškos spaudos kelią – didelis indėlis į lietuvybės tvirtinimą, mūsų tautos kultūros pažinimą. Vyriausybės vardu reiškiu gilią užuojautą artimiesiems, draugams bei visiems, kuriems teko garbė ir dvasios atgaiva pažinti ir bendrauti su šia iškilia, tauria asmenybe“, – sakoma Premjero užuojautoje.

Profesorius habilituotas daktaras V.Merkys buvo vienas žymiausių lietuviškos spaudos draudimo laikotarpio tyrinėtojų. Mokslininkas buvo Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino III laipsnio ordino kavalierius, Mokslų akademijos Simono Daukanto premijos ir Lietuvos mokslo premijos laureatas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

30:48
22:16
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min