Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos premjeras pasveikino Rusijos „bandymą sąžiningai pažiūrėti į savo istoriją ir sąžinę“

Andrius Kubilius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Andrius Kubilius
Šaltinis: BNS
0
A A

Lietuvos premjeras Andrius Kubilius ketvirtadienį pasveikino Rusijos autoritetingos tarybos siūlymą pripažinti Sovietų Sąjungos atsakomybę už totalitarinio režimo nusikaltimus, pavadinęs jį „bandymu sąžiningai pažiūrėti į savo istoriją ir sąžinę“.

„Sveikintinas šis bandymas sąžiningai pažiūrėti į savo istoriją ir savo sąžinę, į savo istorinę atsakomybę. Rusija pradeda suprasti, kokią tragediją jie patys pergyveno“, – pareiškė A.Kubilius, kurio komentarą BNS perdavė jo atstovė spaudai.

Lietuvos Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad „tiesa apie savo kančią yra ir tiesa apie kitus, kurie nuo to kentėjo“.

„Rusijai teks nueiti dar ilgą kelią, bet siekis užbaigti savo “pilietinį karą„ su istorija yra vertas pagarbos“, – sakė A.Kubilius.

Tai jis pareiškė komentuodamas pasirodžiusią žinią, kad Žmogaus teisių ir pilietinės visuomenės vystymo taryba prie Rusijos prezidentūros pasiūlė pripažinti Sovietų Sąjungos atsakomybę už totalitarinio režimo nusikaltimus.

Kaip praneša Rusijos naujienų portalas regnum.ru, tokius pasiūlymus Rusijos prezidentui Dmitrijui Medvedevui vasario 1 dieną taryba pateikė paskelbusi planą nacionalinės programos „Totalitarinio režimo aukų įamžinimo ir nacionalinio susitaikymo“ kūrimui.

„Tik pražūtingo totalitarizmo pripažinimas gali tapti pagrindu šalies ir visuomenės pakilimui“, – rašoma pasiūlymuose, kurie pristatomi kaip pagrindas nacionalinės programos kūrimui.

Dokumente teigiama, jog vienu svarbiausių būdų įveikti tautos ir elito susvetimėjimą yra „pilnas rusiškosios 20 amžiaus tragedijos, aukų ir totalitarinio režimo, valdžiusio SSRS teritorijoje didžiąją dalį 20 amžiaus, pasekmių pripažinimas“.

Kaip rašoma portalo regnum.ru paskelbtuose pasiūlymuose, Rusijos visuomenei nesuvokus tragiškos šalies patirties 20-ame amžiuje, neįmanoma jos modernizacija.

„Istorinė patirtis parodo, jog modernizacija gali būti sėkminga tik tuo atveju, kai ir valstybės elitą, ir visuomenę vienys bendras pilietinės atsakomybės prieš istoriją jausmas“, – rašoma dokumente.

„O tas jausmas, atsakingo šalies šeimininko jausmas, leis gimti tiesai apie tai, ką mūsų tauta padarė pati su savimi 20 amžiuje. Tiesos apie praeitį slėpimas neleidžia atsirasti nacionalinei savigarbai, be kurios mes niekada nesukursime prielaidų tikrajam patriotizmui“, – sakoma pasiūlymuose.

Istoriniai klausimai, ypač atsakomybė už Sovietų Sąjungos įvykdytą okupaciją, lieka vieni iš svarbiausių dvišaliuose Lietuvos ir Rusijos santykiuose.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min