Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 12d. 13:54

Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje – susitikimai su archeologais iš Rusijos

Klaipėdos senamiesčio archeologiniai tyrimai
„15 minučių“/E.Jankausko nuotr. / Klaipėdos senamiesčio archeologiniai tyrimai

Ketvirtadienį 18 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) vyks susitikimas su Kaliningrado srityje dirbančiais archeologais dr. Aleksandru Chochlovu (Rusijos mokslų akademijos Archeologijos institutas) ir Konstantinu Skvorcovu (Kaliningrado istorijos ir meno muziejus).

Archeologus kalbins dr. Audronė Bliujienė ir dr. Gintautas Zabiela (Klaipėdos universitetas).

Renginio metu bus pristatoma K. Skvorcovo monografija „Mitino kapinynas V–XIV a. (Kaliningrado sritis). 2008 m. tyrimų rezultatai“, tęstinis Kaliningrado istorijos ir meno muziejaus leidinys „Germania-Sarmatia“. Susitikimas vyks rusų kalba (bus verčiama į lietuvių kalbą).

Dr. Aleksandras Nikolajevičius Chochlovas – Rusijos mokslų akademijos, Archeologijos instituto mokslo darbuotojas, „Sambijos“ ekspedicijos (Kaliningrado sritis) vadovas. Mokslinių interesų sritis susijusi su Tverės miesto archeologiniais ir istoriniais tyrimais. Pastaraisiais metais A. N. Chochlovo mokslinė veikla nukrypo į Karaliaučiaus (Kaliningrado) miesto ir Sambijos pusiasalio archeologiniu tyrimus. A. N. Chochlovas domisi ir ankstyvąja prūsų istorija. A. N. Chochlovas organizuoja paminklosauginiais tikslais vykdomus archeologinius tyrimus, organizuoja ardomų paminklų tyrimus, taippat  tyrinėjimus,kurie susiję su Kaliningrado srities ūkine plėtra ir infrastruktūros gerinimu. Daug dirba tobulindamas Rusijos federacijos teisinę paminklų apsaugos bazę.

Konstantinas Nikolajevičius Skvorcovas – Kaliningrado istorijos ir meno muziejaus archeologijos sektoriaus vyresnysis mokslo darbuotojas, taip pat dirba jaunesniuoju moksliniu bendradarbiu paminklosauginiuose tyrinėjimuose, organizuojamuose Rusijos mokslo akademijos Archeologijos instituto. K. Skvorcovas yra vienas iš leidinio „Germania-Sarmatia“ sumanytojų ir įkūrėjų. K. Skvorcovo moksliniai interesai apima Senosios Prūsijos istoriją, romėniškąjį ir tautų kraustymosi laikotarpius rytinėje Baltijos jūros pakrantėje, jis domisi ordino laikų pilių įtvirtinimais. Dalyvavo ar vadovavo daugiau kaip 20-yje archeologinių ekspedicijų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min