Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Minimos Holokausto metinės

Dovydo žvaigždė ant paminklo
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Dovydo žvaigždė ant paminklo
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Antradienį minimos Holokausto metinės.

Prezidentas Valdas Adamkus dalyvavo Holokausto aukų pagerbimo renginyje Panerių memoriale Vilniuje. Ceremonijoje taip pat dalyvavo šią tragediją išgyvenę litvakai iš Izraelio, Prancūzijos ir Vokietijos, Izraelio socialinių reikalų ministras Isaacas Hercogas, Izraelio ambasadorius Lietuvai Chen Ivri Apter.

Valstybės vadovas pažymėjo lenkiantis galvą Holokausto aukų atminimui.

„Holokaustas – tai ir Lietuvos skausmas, nes netekome Lietuvos žydų, su kuriais šimtmečiais gyvenome kartu, kartu patyrėme mūsų žemę niokojusių okupantų skriaudas, kartu kūrėme teisingesnę ir gražesnę savo valstybę, – sakė Prezidentas V.Adamkus. – Gaila, kad šią istorinę mūsų tautų sugyvenimo tradiciją apjuodino tie, kurie sutepė savo sąžinę kolaboruodami su naciais".

Valstybės vadovas pabrėžė, kad daug Lietuvos žmonių, rizikuodami savo ir savo šeimų gyvybe, gelbėjo žydus nuo budelių rankos. Prezidento V.Adamkaus nuomone, šie žmonės jautė pareigą savo gyvenimu skelbti, kad net ir mirties akivaizdoje žmogus turi išlikti žmogumi ir kad tiesos negalima nužudyti, praneša Prezidento spaudos tarnyba.

„Tikiu, kad istorijos pamokos yra svarbios šiuolaikinės demokratinės Lietuvos kartai. Todėl išgyvenusių šia baisią tragediją pareiga, mūsų visų pareiga – siekti, kad pasaulis išgirstų nukentėjusiųjų skausmą, kad tiesa daugiau niekuomet neturėtų vaikščioti šešėliuose, bet net ir sunkiausiomis valandomis ji rastų kelią į mūsų širdis ir ten pasiliktų amžiams", – sakė Lietuvos Prezidentas.

Valstybės vadovo įsitikinimu, Pasaulio Teisuolių gyvenimo istorijos įžiebia viltį, kad drauge pavyks sukurti geresnį ir teisingesnį pasaulį.

„Tvirtai tikiu, kad mes, lietuviai ir žydai, kartu su visais geros valios žmonėmis, padarysime viską, saugodami bendrąsias žmonijos vertybes, puoselėdami unikalų Livakų paveldą ir ugdydami jaunąją kartą savitarpio supratimo dvasia", – sakė Prezidentas V.Adamkus.

Antradienį 7 val. Grinvičo (10 val. Lietuvos) laiku visame Izraelyje aidint sirenoms, vienoje Jeruzalės centro gatvėje sustojo paauglės moksleivės, jaunuolis berankoviais marškinėliais ir vyras juodu kostiumu, su juoda aškenazių skrybėle. Gatvės pakraščiuose sustojo autobusai, taksi automobiliai ir kitos mašinos, o daugelis vairuotojų išlipo ir ramiai stovėjo šalia.

Šiuo metu Izraelyje yra daugiau kaip 230 tūkst. Holokaustą išgyvenusių žmonių, nurodo įvairios organizacijos.

Prezidento Valdo Adamkaus kalbą, pasakytą Holokausto aukų pagerbimo ceremonijoje Panerių memoriale, galite paskaityti čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min