Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Misija Sibiras‘12“ ekspedicijos dalyviai pradeda svarbiausią projekto etapą – ekspedicijos pristatymus visuomenei

Projekto „Misija Sibiras‘12” dalyviai, rugpjūčio pradžioje sugrįžę iš Sibiro, Chakasijos Respublikos, spalio 3 dieną pradėjo vieną svarbiausių projekto etapų – ekspedicijos pristatymus visuomenei. Lietuvos nacionaliniame muziejuje įvykęs pirmasis šių metų jaunimo patirties Sibire pristatymas draugėn subūrė projekto draugus, partnerius ir gerbėjus.
„Misija Sibiras‘12“ pristatymas
„Misija Sibiras‘12“ pristatymas / Organizatorių nuotr.

Komandos ir asmenines patirtis pirmą kartą visuomenei pristatė ekspedicijos dalyviai Kamilė Tirūnaitė ir Tadas Valančius, neslėpę savo jaudulio ir emocijų: „Tai didelis patyrimas. Ir tik šiandien, stovėdama prieš auditoriją ir pristatydama mūsų ekspedicijos rezultatus, galutinai supratau, kokią didelę ir reikšmingą misiją mes atliekame. Jaučiuosi ypatingai, tikiu, kad ši man suteikta galimybė ir patyrimas išliks manyje visą gyvenimą ir dalinsiuosi juo dar ilgai“,  – sakė K. Tirūnaitė.

Porą savaičių lankydamasi lietuvių tremties vietovėse Chakasijos Respublikoje, jaunimo ekspedicijos komanda Sibire įveikė daugiau nei 2000 km, aplankė 11 kapinių, sutvarkė – 8-ias. „Planavome sutvarkyti bent penkias, tad mūsų ekspedicija viršijo visus lūkesčius ir buvo įgyvendinta su kaupu“, – itin gerais rezultatais dalinosi T. Valančius.

Sibire aplankytos Askizo, Charojaus, Cibulos, Imeko, Juzikų, Miziugolo, Tanzibėjaus, Ust-Abakano kapinaitės. Maturo kaimelyje, vienose gražiausių šių apylinkių lietuvių tremtinių kapinėse, jaunimas pastatė pačių iš Lietuvos atgabentą medinį 2,5 m aukščio kryžių – lietuvių tautos atminties ir pagarbos simbolį Sibire likusiems tremtiniams, išdrožtą tautodailininko Vidmanto Zakarkos. Pirmojo ekspedicijos pristatymo metu šio kryžiaus maketą ekspedicijos dalyviai įteikė Lietuvos nacionaliniam muziejui.

„Tai labai didžiulis ir reikšmingas Lietuvos istorijos simbolis. Ši iniciatyva – puikus pilietiško ir patriotiško jaunimo pavyzdys“, – kalbėjo Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė Birutė Kulnytė, perėmusi kryžiaus maketą.

Projekto organizatoriai jau nuo šiandien ragina visus norinčius pasikviesti „Misija Sibiras‘12“ dalyvius į savo mokymo įstaigą, organizaciją, bendruomenę. Tam skirtą anketą ir papildomą informaciją galite rasti oficialiame projekto tinklalapyje www.misijasibiras.lt.

Tam, kad ne tik ekspedicija, bet ir daugiau kaip pusę metų trunkantys projekto pristatymai vyktų sklandžiai ir sėkmingai, visus, galinčius ir norinčius prisidėti prie projekto veiklų įgyvendinimo, organiztoriai kviečia pasinaudoti portalo aukok.lt sistema. Tokiu būdu projektui galima paaukoti neribotą pinigų sumą.

Nuo 2006-ųjų metų norą dalyvauti projekte pareiškė apie 9000 jaunų žmonių, surengta 11 sėkmingų ekspedicijų, sutvarkyta apie 90 kapinių ir lietuvių laidojimo vietų Sibire. 

„Misija Sibiras‘12“ ekspedicijos naujienas galite sekti jau minėtame oficialiame projekto tinklalapyje www.misijasibiras.lt bei socialiniame tinkle Facebook

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius