-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Mokslininkai pristatė Anglijos karaliaus Richardo III veido rekonstrukciją

Anglijos karaliaus Richardo III veidas antradienį buvo pademonstruotas pirmąkart po jo žūties prieš daugiau nei 500 metų, atlikus rekonstrukciją pagal jo griaučius, rastus po viena automobilių stovėjimo aikštele.
Pristatyta Anglijos karaliaus Richardo III veido rekonstrukcija
Pristatyta Anglijos karaliaus Richardo III veido rekonstrukcija / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Mokslininkai parodė trimatį plastikinį galvos modelį, sukurtą pagal kaukolę, priklausiusią vos dvejus metus valdžiusiam monarchui, kuris žuvo mūšyje 1485 metais ir buvo prisimenamas kaip vienas iš didžiausių piktadarių per žmonijos istoriją ir tapo vienos dramaturgo Williamo Shakespeare'o pjesės pagrindiniu veikėju.

Tyrėjai tikisi, kad Richardo III palaikai, rasti po automobilių stovėjimo aikštele Anglijos centriniame Lesterio mieste, padės bent šiek tiek pagerinti jo reputaciją.

Daugelio nuomone, tokioms pastangoms bus ypač svarbus karaliaus veido atvaizdas, iki šiol matytas tik paveiksluose.

„Tai įdomus veidas – jaunesnis ir pilnesnis negu esame pratę matyti, mažiau aptemdytas rūpesčių ir su šypsenos užuomina“, – sakė Richardo III draugijos pirmininkas Philas Stone'as.

„Kai pirmąkart jį pamačiau, pagalvojau, kad (šiame atvaizde) pakankamai bruožų iš portretų, kad būtų galima atpažinti karalių Richardą, tačiau nepakankamai, kad būtų galima manyti, jog jie buvo kopijuojami (nuo gyvo žmogaus). Manau, žmonėms jis patiks. Tai žmogus, kuris gyveno“, – pridūrė jis.

Rekonstrukcijai vadovavo Dandžio universiteto Škotijoje kranofacialinio atkūrimo profesorė Caroline Wilkinson, o ją finansavo Richardo III draugija.

Lesterio universiteto tyrėjų komanda pirmadienį paskelbė, kad DNR tyrimai, datavimas radioaktyviosios anglies metodu ir kaulų analizė nepalieka abejonių, kad griaučiai su iškrypusio stuburo ir mūšyje patirtų sužalojimų žymėmis, rasti kasinėjant savivaldybei priklausančioje automobilių stovėjimo aikštelėje, priklauso prieštaringai vertinamam Anglijos monarchui.

Šis atradimas išaiškino 500 metų senumo paslaptį, kas nutiko karaliaus kūnui, kai pranciškonų vienuoliai jį palaidojo nepažymėtame kape po pralaimėjimo Bosvorto mūšyje, atvedusiame į sostą karalių Henriką VII.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius