Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mylimiausias prezidentas – Antanas Smetona (nuotraukos)

Mylimiausio prezidento rinkimuose triumfavo pirmasis Lietuvos prezidentas Antanas Smetona. Jam savo balsus skyrė ir internautai, ir balsavusieji Istorinėje Prezidentūroje
Aliaus Koroliovo/15min.lt nuor. / Mylimiausio prezidento rinkimuose triumfavo pirmasis Lietuvos prezidentas Antanas Smetona. Jam savo balsus skyrė ir internautai, ir balsavusieji Istorinėje Prezidentūroje
Šaltinis: 15min
0
A A

Vasario 16-osios proga Istorinėje Prezidentūroje Kaune pirmą kartą surengti mylimiausio prezidento rinkimai atskleidė, kurį iš pirmųjų Lietuvos šalies vadovų lietuviai labiausiai prisimena ir myli.

Išreikšti savo nuomonę kauniečiai ir miesto svečiai galėjo visą vasario 16-ąją Istorinėje Prezidentūroje arba internetu.

Suskaičiavę rinkimų rezultatus Istorinės Prezidentūros darbuotojai skelbia: daugiausia balsų surinko pirmasis Lietuvos Respublikos prezidentas Antanas Smetona. Mūsų šaliai jis vadovavo 1919 -1920 m., taip pat 1926-1940 m.

Antrasis Lietuvos prezidentas A.Stulginskis šias pareigas ėjo 1920-1926 metais. O trumpiausiai, tik pusmetį, šalies vadovu buvo K.Grinius: nuo 1926 m. birželio iki tų pačių metų gruodžio.

Pasak rinkimų organizatorių, Istorinėje prezidentūroje ir internetu iš viso balsavo 495 žmonės. Muziejuje darbuotojai rado 10 negaliojančių biuletenių.

Susumavus visus rezultatus, paaiškėjo, kad daugiausia (49 proc.) visų balsavusių savo simpatijas išreiškė A.Smetonai, 26 proc. – trečiajam Lietuvos prezidentui Kaziui Griniui, vos vienu procentu mažiau (25 proc.) – antrajam mūsų šalies prezidentui Aleksandrui Stulginskiui.

Balsavusieji internetu pirmenybę teikė prezidentui A.Stulginskiui (40 proc.). A.Smetona (surinkęs 27 proc.) liko tik trečias. Tačiau bendri rezultatai lėmė, kad mylimiausiu prezidentu tapo būtent šis šalies vadovas.

Prezidentūros darbuotojų tokie akcijos „Išrink mylimiausią prezidentą“ rezultatai nenustebino. Prezidento A.Smetonos skulptūra, kartu su kitų pirmųjų šalies vadovų skulptūromis stovinti Istorinės Prezidentūros sodelyje, yra labiausiai lankoma miestiečių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min