Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 8d. 08:02

Nacių vadas, kuris nesislapstė, išvengė bausmės ir iki mirties gavo Vokietijos pensiją

F.J.Huberis su nacių pareigūnais
„The New York Times“/Amical de Mauthausen nuotr. / F.J.Huberis su nacių pareigūnais

Vienam iš keleto aukščiausio rango Hitlerio slaptosios policijos vadų, atsakingam už dešimčių tūkstančių žydų ištrėmimą, po Antrojo pasaulinio karo buvo suteikta JAV ir Vokietijos valdžios apsauga, o vėliau jis įsidarbino Vakarų Vokietijos užsienio žvalgybos tarnyboje, kuri žinojo apie jo karo metu vykdytą veiklą – tai rodo tyrėjams neseniai atskleisti įrašai.

Karo pabaigoje šis valdininkas – Franzas Josefas Huberis – kuris SS, sukarintoje nacių organizacijoje, taip pat turėjo generolo lygiui prilygstantį rangą, vadovavo vienam didžiausių Gestapo skyrių, veikusiam visoje Austrijoje ir turėjusiam įtakos žemyno rytuose.

Po to, kai naciai perėmė Vienos valdymą, jo pajėgos glaudžiai bendradarbiavo su Adolfu Eichmannu vykdant suimtųjų trėmimus į koncentracijos ir mirties stovyklas.

Galų gale A.Eichmannui buvo įvykdyta mirties bausmė už jo vaidmenį koordinuojant milijonų žydų nužudymus. Kitą sekmadienį sukanka 60 metų nuo jo teismo, vykusio Jeruzalėje, pradžios.

Tačiau F.J.Huberiui niekada nereikėjo slėptis ar bėgti į užsienį, kaip tai darė daugelis kitų aukščiausių Trečiojo Reicho vadų.

Paskutinius savo gyvenimo dešimtmečius jis praleido gimtajame Miunchene su šeima, neslėpdamas savo tapatybės. Atrodo, kad šį keistą imunitetą nuo teisingumo galima paaiškinti tuo, kad šis žmogus buvo labai naudingas šaltojo karo konfliktų metu vykdytose šnipinėjimo operacijose.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 11

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

01:27
01:01
00:53

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min