Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 11d. 06:59

Nuotraukose – vienos sodybos istorija

Parodoje pristatoma apie 100 fotografijų iš Annos Pleikis albumo.
Organizatorių nuotr. / Parodoje pristatoma apie 100 fotografijų iš Annos Pleikis albumo.

Ketvirtadienį Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje atidaroma Kintų Vydūno kultūros centro parengta paroda „Vienos sodybos vartus atkėlus“.

Parodoje pristatomas XX a. pirmos pusės Klaipėdos krašto lietuvininkų gyvenimas, kurį iliustruos apie 100 fotografijų iš Annos Pleikis albumo bei buities daiktai iš buvusios Klimkaičių sodybos Kintų seniūnijoje Prycmų kaime.

Sunki našlaitės dalia Anną Pleikis (1888-1973) atvedė į Stubrų šeimą Dėglių kaime. Po Antrojo pasaulinio karo Anna kartu su Madlynos Klimkaitytės-Stubrienės šeima apsigyveno pas jos tėvus – Klimkaičius – Prycmų kaime. Apie 1958-uosius Merkelių šeima iš Žemaitijos nusipirko Klimkaičių sodybą ir dar vienerius metus kartu gyveno su ankstesniais sodybos šeimininkais bei Anna Pleikis.

Klimkaičiai, kaip tikri tėvai, atvykėlius supažindino su vietos gyventojų, vadinamų šišioniškiais, gyvenimo būdu ir tradicijomis. Seniesiems sodybos šeimininkams išvykus į Vokietiją, Anna Pleikis liko Prycmuose ir tapo Gražinos Merkelytės (Šimkuvienės) aukle. Mažąją Gražiną, atvykusią iš Didžiosios Lietuvos, ir jos auklę, tikrą šišioniškę, siejo labai gražus ir tamprus ryšys. Kasdien girdima šio krašto tarmė, pasakojimai, prisiminimai jau suaugusią Gražiną paskatino išsaugoti likusius savo auklės daiktus, nuotraukas ir pristatyti juos visuomenei.

Parodos atidaryme dalyvaus Merkelių šeimos nariai, kurie dalinsis prisiminimais apie Anną Pleikis ir Klimkaičius, skambės gyva šišioniškių šnekta ir dainos.

Paroda „Vienos sodybos vartus atkėlus“ atidaroma ketvirtadienį, 16 val., Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 6). Ji bus eksponuojama iki kovo 7 d.
 

Temos: 1 Paroda
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min