Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 02 06, 08:00

„NY Times“: Vaiduoklių armija, kovojusi Antrajame pasauliniame kare, pagaliau sulaukė pelnytos padėkos

Ši vaiduoklių armija turėjo vieną tikslą: apgauti A.Hitlerio pajėgas ir jų sąjungininkus. JAV vaiduoklių armijos junginiai, kuriems, kaip teigiama, buvo pavykę puikiai įvaldyti senovinį apgaulingos karybos meną, naudojo pripučiamus tankus ir sunkvežimius, kad nuslėptų tikrąjį amerikiečių pajėgų dydį ir buvimo vietą.
Guminis tankas Tik prenumeratoriams
Guminis tankas / „The New York Times“/National Archives nuotr.

Jie garsiai leido ausis veriančius garso įrašus, imituodami kariuomenės judėjimą. Jie siuntė klaidingus radijo signalus, kad supainiotų vokiečių žvalgybą.

Šių veiksmų tikslas buvo suklaidinti vokiečius, kad šie manytų, jog sąjungininkai jau visai netoli, o tikrieji daliniai, esantys kitur, turėtų laiko manevruoti.

Vaiduoklių armiją, kuri buvo apibūdinama kaip „keliaujantis apgavysčių spektaklis“, sudarė inžinieriai ir menininkai, dizaineriai ir architektai, radistai ir sunkvežimių vairuotojai.

Jų darbas buvo toks slaptas, kad šios grupės nariai, kuriems priskiriami nuopelnai už tūkstančių sąjungininkų gyvybių išgelbėjimą, kelis dešimtmečius po karo taip ir liko neapdainuoti didvyriai.

Tačiau pastarųjų metų pastangas atminti ir pagerbti šiuo žmones šią savaitę vainikavo JAV vyriausybės pripažinimas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min