Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Palangos Kurhauzo salę papuošė autentiškas XVIII a. pabaigos sietynas

Kurhauzą papuošė įspūdingas sietynas, menantis XVIII amžių.
J.Vanagės nuotr. / Kurhauzą papuošė įspūdingas sietynas, menantis XVIII amžių.
Šaltinis: 15min
0
A A

Restauruoto Palangos Kurhauzo salę trečiadienį padabino puošnus, XVIII a. antrosios pusės bronzinis sietynas. Jis į Palangą atkeliavo iš Vilniaus, Lietuvos dailės muziejaus fondų.

Net trijų vyrų prireikė, kad sietynas būtų įneštas į Kurhauzą bei padabintų didžiosios salės lubas. Ir tai nestebina – bronzinis, 25 lempučių šviestuvas sveria maždaug 100 kilogramų. Pakabinti sietyną specialistai atvyko iš Vilniaus, Lietuvos dailės muziejaus (LDM). 

Su prašymu Į LDM dėl sietyno buvo nuspręsta kreiptis, siekiant autentiškai restauruoto Kurhauzo salėje kuo geriau atkurti grafų Tiškevičių laikų dvasią. „Puikiai suprantame, kad tikro, autentiško sietyno be muziejaus pagalbos miestas šiuo metu Lietuvoje negaus, todėl sutarėme su Palangos meru Šarūnu Vaitkumi, kad paskolinsime vieną iš LDM turimų. Juk Kurhauzas yra grafų Tiškevičių rūmai, ir jie, aišku, turėjo sietyną“, – kalbėjo LDM direktorius Romualdas Budrys.

Į Palangą buvo atgabentas barokinis, vadinamasis olandiškas sietynas. Tokie Europoje paplito XVII a. pradžioje. Tiesa, tuomet visi jie buvo žvakiniai, naudotos specialios rūšies, nerūkstančios žvakės. 

Pasak R. Budrio, Palangai deponuotas ir Kurhauzą papuošęs sietynas, pagal jo stilių, yra XVIII a. antros pusės. Toks sietynas, kaip atvežtasis į Palangą, Lietuvoje išlikęs vienas. Kadangi jis yra žvakinis, buvo užsakyta keletas labai tikslių šio sietyno kopijų, kurios pritaikytos naudoti elektrą. Viena iš jų trečiadienį ir padabino Kurhauzo salę. 

Palangos meras Š. Vaitkus įsitikinęs, kad šis sietynas ne tik praturtins Kurhauzą, bet ir padės atkurti čia tvyrojusią grafų Tiškevičių laikų dvasią. „Esu labai dėkingas Lietuvos dailės muziejui ir jo direktoriui, Palangos Garbės piliečiui R. Budriui, kuris mielai sutiko Kurhauzui duoti autentišką grafų Tiškevičių laikų sietyną. Jis labai papuoš Kurhauzą, kuris jau netrukus, gruodžio 14 d., bus perduotas Palangos visuomenei kultūros renginiams“, – sakė Š. Vaitkus. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min