Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paroda lankytojus supažindins su sovietinio totalitarinio režimo vykdytais nusikaltimais

Ši paroda – tai vienas baigiamųjų Laisvės gynimo ir didžiųjų netekčių atminimo metų programos renginių.
Parodos organizatorių nuotr. / Ši paroda – tai vienas baigiamųjų Laisvės gynimo ir didžiųjų netekčių atminimo metų programos renginių.
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį, 14 val. Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje (Žirmūnų g. 1F, Vilnius) vyks naujos Genocido aukų muziejaus kilnojamosios parodos „Po svetimu dangum: Lietuvos gyventojai sovietų lageriuose ir tremtyje 1940–1958 m.“ atidarymas. Ši paroda – tai vienas baigiamųjų Laisvės gynimo ir didžiųjų netekčių atminimo metų programos renginių.

Naujoji Genocido aukų muziejaus paroda supažindina su sovietinio totalitarinio režimo vykdytais nusikaltimais – Lietuvos gyventojų trėmimais ir kalinimu lageriuose. Eksponuojami dokumentai ir nuotraukos pasakoja apie trėmimų organizavimą, politinius areštus, sunkias tremtinių ir politinių kalinių gyvenimo, buities ir darbo sąlygas. Teminiu principu parengti dvidešimt stendų nušviečia įvairius kasdienybės aspektus – maitinimąsi, aprangą, tikėjimą, kartu išryškindami tremties ir kalinimo lageriuose skirtumus.

Eksponuojamos nuotraukos ir dokumentai iš Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro, Genocido aukų, Lietuvos nacionalinio, Kauno tremties ir rezistencijos, Žemaičių „Alkos“, Tauragės krašto muziejų rinkinių, Lietuvos ypatingojo, Lietuvos centrinio valstybės archyvų ir privačių asmenų kolekcijų.

Paroda buvo įtraukta į valstybinę Laisvės gynimo ir didžiųjų netekčių atminimo metų programą. Jos rengimą parėmė Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko tarnyba. Pirmą kartą visuomenei ji pristatyta 2011 m. birželio 21–24 d. Europos Parlamente Briuselyje. Dabar paroda tęsia savo kelionę po Lietuvą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min