Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pergalės Žalgirio mūšyje minėjimas: Katedros aikštėje žvangės ginklai ir griaudės šūviai

Žalgirio mūšio minėjimas
KAM archyvo nuotr. / Žalgirio mūšio minėjimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį, liepos 15 dieną, Lietuvos kariuomenė ir Lietuvos didžiosios kunigaikštystės Valdovų rūmai Vilniuje surengs Žalgirio mūšio pergalės paminėjimą. Visą dieną įvairūs renginiai vyks Valdovų rūmuose, o šventę vainikuos iškilmingas mūšio paminėjimas Katedros aikštėje.

Renginiai Valdovų rūmuose prasidės nuo 11 val. Lankytojai bus kviečiami į ekspozicijas, turės galimybę sudalyvauti edukaciniuose žaidimuose ir kūrybinėse dirbtuvėlėse, pažiūrėti filmą „Žinomas nežinomas Žalgiris“. 

Nuo 16 val. rūmų kieme brolijos „Viduramžių pasiuntiniai“ ir Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai kvies lankytojus susipažinti su viduramžių karių ginkluote ir šarvais. 

Šventę vainikuos 19.30 val. Katedros aikštėje prasidėsiantis iškilmingas Žalgirio mūšio pergalės minėjimas, kuriame dalyvaus Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa, senoviniu pabūklu šaudys Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono salvės grupė, teatralizuotą Lietuvos kario ir kryžiuočio kovą atliks brolijos „Viduramžių pasiuntiniai“ kovotojai, ant žirgų pasirodys senovinėmis karių aprangomis vilkintys raitosios policijos pareigūnai.

1410 m. liepos 15 d. laimėtas Žalgirio mūšis – vienas didžiausių ir reikšmingiausių mūšių. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto ir Lenkijos karaliaus Jogailos vadovaujama jungtinė Lietuvos didžiosios kunigaikštystės ir Lenkijos karalystės kariuomenė sumušė Kryžiuočių ordiną ir sustabdė du šimtus metų trukusią jo agresiją į Rytus. Dėl šios pergalės buvo nustota puldinėti ir grobstyti Lietuvos kunigaikštystės žemes. Pergalingas Žalgirio mūšis – Lietuvos istorinis pasididžiavimas, įvykis, sustiprinęs ir iškėlęs Lietuvos autoritetą tarp Europos ir Azijos valstybių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min