Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po 66 metų susitiko žydų šeimą slėpę lietuviai ir jų išgelbėta moteris

Holokausto aukų memorialas „Jad Vašem“ Jeruzalėje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Holokausto aukų memorialas „Jad Vašem“ Jeruzalėje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Holokaustą išgyvenusi Mary Katz Erlich iš Masačusetso valstijos, JAV, su ašaromis akyse ketvirtadienį Niujorko oro uoste pasitiko lietuvius Eglę ir Aurimą Ruzgius, kurių šeimoje per Antrąjį pasaulinį karą rado prieglobstį nuo nacių, rašo „New York Post“.

M.Katz Erlich buvo dar visai maža mergaitė, kai ją ir jos tėvus savo ūkyje priglaudė vaikystės draugų, brolių ir sesės Eglės ir Aurimo, gyvenusių Vilniuje, šeima. Atsidavusios katalikų šeimos galva buvo našlė Leokadija Ruzgys. Lietuviai Erlichą ir jos tėvus pas save slėpė trejus metus.

Per ketvirtadienį Niujorko oro uoste įvykusį vaikystės draugų susitikimą, Erlich sakė, kad jos šeima nebūtų išgyvenusi Antrojo pasaulinio karo, jei ne Ruzgių šeima. Erlich Eglės ir Aurimo nebuvo mačiusi 66 metus.

„Tai, ką jie padarė... Jei ne jie, šiandien čia nesėdėčiau ir nekalbėčiau su jumis, – sakė 83-ejų Erlich. – Jie atvėrė savo širdis ir namus mano šeimai. Jiems esu skolinga savo gyvenimą.“

Jie atvėrė savo širdis ir namus mano šeimai. Jiems esu skolinga savo gyvenimą.

Eglei ir Aurimui šiuo metu yra 83-eji ir 81-eri.

Karui einant į pabaigą buvo atskleista, kad Ruzgiai slėpė žydų šeimą. Erlich su savo tėvais ir Eglės bei Aurimo mama buvo priversti stoti prieš teismą. Tačiau sovietų kariai išlaisvino abiejų šeimų narius prieš kam nors spėjant juos nuskriausti.

Emocingą susitikimą suorganizavo žydų fondas, remiantis ne žydų tautybės asmenis, rizikavusius savo gyvybėmis ir slėpusius žydus per Antrąjį pasaulinį karą.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min