Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 8d. 15:59

Prieš 87 metus pirmą kartą išleista Adolfo Hitlerio knyga „Mein Kampf“

Adolfas Hitleris ir ir jo knyga „Mein Kampf“
Wkimedia org nuotr./15min.lt montažas / Adolfas Hitleris ir ir jo knyga „Mein Kampf“

1925 metais, gruodžio 8 dieną, pirmą kartą išleista Adolfo Hitlerio knyga „Mein Kampf“ („Mano kova“).

A.Hitleris buvo vienas iš perversmo iniciatorių ir už tai buvo nuteistas penkerius metus kalėti Landsbergo kalėjime, kur ir parašė knygą „Mein Kampf“.

Prieš 87-erius metus išleistas leidinys yra prieštaringai vertinamas ir kelia daug diskusijų. Šioje knygoje A.Hitleris pasakoja apie savo gyvenimą, šlovina ir propaguoja nacizmą, niekina komunizmą, dėsto teorijas apie arijų rasę, reiškia neapykantą žydams.

Knygos autorinės teisės priklauso Bavarijai (Vokietija). Šiais metais kilo daug diskusijų, kai Bavarijos finansų ministras Markusas Soederis paskelbė žadantis 2015  metais išleisti naują „Mein Kampf“ leidimą.

Prisijunkite prie „15min knygų lentynos“ gerbėjų tinkle „Facebook“. Spauskite ČIA.

Nuo 2016 metų be Bavarijos sutikimo šią knygą galės leisti trečiosios šalys. Kaip teigė M.Soederis, knygą bus draudžiama leisti tik tais atvejais, kai bus siekiama kūrinį panaudoti rasinei neapykantai kurstyti.

Nacizmą šlovinanti knyga yra populiari, visame pasaulyje parduota milijonai jos kopijų. Nepaisant to, yra šalių, kuriose draudžiama ne tik pardavinėti, bet ir turėti A.Hitlerio knygą „Mein Kampf“. Viena iš tokių šalių yra Austrija. Pavyzdžiui, Prancūzijoje galima įsigyti tik istorijos specialistų komentuotas ir istorijos studijoms skirtas „Mein Kampf“ versijas.

Rusija taip pat yra uždraudusi A.Hitlerio knygą, nes, kaip teigia Rusijos generalinė prokuratūra, šioje knygoje pateikiamas ekstremistinis turinys. Tiesa, Rusijoje jau anksčiau galiojo įstatymas, draudžiantis platinti Vokietijos nacių partijos lyderių knygas, bet į šį sąrašą „Mein Kampf“ nebuvo įtraukta.

Tuo tarpu Vokietijoje ši knyga nėra oficialiai uždrausta, tačiau po Antrojo pasaulinio karo Bavarijai neleista pakartotinai išleisti šią knygą.

Parengta pagal „Wikipedia“, BNS, BBC ir 15min.lt informaciją.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min