Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 25d. 15:24

„Rail Baltica“ statybvietėje aptikti palaikai bus perlaidoti Garliavos kapinėse

„Rail Baltica“ statybos darbų metu aptikti žmonių palaikai
„Rail Baltica“ statybos darbų metu aptikti žmonių palaikai

Garliavos kapinėse amžinojo poilsio atguls 272 žmonių, aptiktų „Rail Baltica“ trasoje, palaikai. Tiek kapų buvo atverta europinės vėžės „Rail Baltica“ statybvietėje 2014 metais.


Dešimt mėnesių vykusių tyrimų metu, archeologiškai ir antropologiškai buvo ištirti 163 kapai ir dar ne mažiau kaip 109 suardytų kapų palaikai. Palaikai bus kaidojami Garliavos seniūnijos, aptarnaujančios ir Garliavos apylinkes, kapinėse, rašoma prnešime spaudai.

„Grąžinti palaikus į jų radimo vietą nėra galimybės – ten dabar eina geležinkelis. Archeologiškai iškeltus palaikus laidosime viename kape, palaikai bus sudėti į specialiai paruoštas dėžės. Būtent taip tradiciškai yra laidojami archeologiniai radiniai. Taip laidojome Kernavėje aptiktus palaikus, taip buvo perlaidojami Bernardinų ir Pranciškonų vienuolynų teritorijose rasti palaikai“, – trečiadienį vyksiančios ceremonijos detales atskleidė archeologė Daiva Luchtanienė.

Palaikai Garliavoje bus laidojami su religinėmis apeigomis, amžinojo poilsio vietą pašventins Garliavos Švč. Trejybės bažnyčios dvasininkai.

Specialią programą mirusiesiems pagerbti paruošė Garliavos Jonučių gimnazija. Sekmadienį Švč. Trejybės bažnyčios bažnyčioje bus aukojamos Šv. Mišios.

Ištyrė 400 metrų plotą

Rinkūnų kaime Garliavos apylinkių seniūnijoje europinės vėžės geležinkelio statybos metu XVII–XVIII amžiaus kapinynas aptiktas 2014 metų sausį. Darbai šiame ruože buvo sustabdyti. Iki 2014 metų rugpjūčio detaliai ištyrinėtas beveik 400 metrų plotas, iškelti 272 žmonių palaikai arba jų fragmentai.

Pasak Garliavos seniūno E.Raugevičiaus, apylinkių gyventojai nė nenutuokė, kad Rinkūnuose po žeme ilsisi šimtai mirusiųjų. Jiesios upės šlaite yra žinomos kitos senos kapinaitės, o naujai aptiktų buvimo niekas nenujautė.

Rugpjūčio-lapkričio mėnesiais palaikus tyrė Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Anatomijos, histologijos ir antropologijos katedros mokslininkai. AB „Panevėžio keliai“ tarptautinės svarbos geležinkelio „Rail Baltica“ statybos darbus ruože Mauručiai–Jiesia vykdo vadovaujantis 2013 m. birželio 26 dienos sutartimi su „Lietuvos geležinkeliais“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min