Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos archyve ieškota su Oginskiais susijusių dokumentų

Kunigaikštis Mykolas Kleopas Oginskis
Kunigaikštis Mykolas Kleopas Oginskis
Šaltinis: BNS
0
A A

Šiemet minint Mykolo Kleopo Oginskio 250-ąsias gimimo metines, Lietuvos archyvarai Rusijos archyve ieškojo su juo ir kitų kunigaikščių Oginskių gyvenimu bei veikla susijusių dokumentų.

Birželio viduryje Rusijos valstybiniame senųjų aktų archyve Maskvoje dirbę Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos darbuotojai Ūllė Damasickienė ir Alfonsas Tamulynas aptiko daug šaltinių apie kunigaikščius Oginskius, todėl apsiribojo tik M.K.Oginskio ir jo tėvo Andriaus Ignoto Oginskio gyvenimu ir veikla, pranešė Lietuvos archyvaro tarnyba.

Ypatingas dėmesys skirtas dokumentams apie politinę šių asmenybių veiklą. Aptiktas Lenkijos ypatingojo pasiuntinio Vienoje A.I.Oginskio susirašinėjimas su Lenkijos karaliumi Stanislovu Augustu, Lenkijos užsienio reikalų ministerija ir pan. Taip pat pavyko rasti M.K.Oginskio susirašinėjimą po 1794 metų sukilimo, jo autobiografiją, jo ranka parašytų muzikos kūrinių, susirašinėjimą su žmona ir draugais.

Dokumentai parašyti prancūzų, lenkų, italų bei lotynų kalbomis.

Atrinktų dokumentų skaitmenines kopijas (384 vaizdus) numatoma gauti šių metų rugpjūčio mėnesį. Įsigytos kopijos bus saugomos Lietuvos valstybės istorijos archyve, su jais bus galima susipažinti archyvo skaitykloje.

Šie metai Lietuvoje paskelbti M.K.Oginskio metais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Archyvas
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min