Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas numatė baudžiamąją atsakomybę už sovietų ir nacių agresijos neigimą

Sovietų tankai praėjusio amžiaus ketvirtą dešimtmetį
„Scanpix“ nuotr. / Sovietų tankai praėjusio amžiaus ketvirtą dešimtmetį
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas priėmė Baudžiamojo kodekso pataisas, kuriomis nustatė baudžiamąją atsakomybę už viešą pritarimą tarptautiniams, SSSR ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams Lietuvai ar jos gyventojams, jų neigimą ar šiurkštų menkinimą.

Už šias pataisas balsavo 68 Seimo nariai, prieš – 5, susilaikė 32, teigiama pranešime spaudai.

Pagal priimtą pataisą baudžiamoji atsakomybė grės tam, kuris viešai pritars Lietuvos ar Europos Sąjungos teisės aktais arba įsiteisėjusiais Lietuvos ar tarptautinių teismų sprendimais pripažintiems genocido ar kitiems nusikaltimams žmoniškumui arba karo nusikaltimams, juos neigs ar šiurkščiai menkins, jeigu tai bus padaryta grasinančiu, užgauliu ar įžeidžiančiu būdu arba dėl to bus sutrikdyta viešoji tvarka.

Taip pat tokia atsakomybė grės tam, kuris viešai pritars SSSR ar nacistinės Vokietijos įvykdytai agresijai prieš Lietuvą, SSRS ar nacistinės Vokietijos įvykdytiems Lietuvos teritorijoje ar prieš Lietuvos gyventojus genocido ar kitiems nusikaltimams žmoniškumui arba karo nusikaltimams, arba 1990–1991 metais įvykdytiems kitiems agresiją prieš Lietuvą vykdžiusių ar joje dalyvavusių asmenų labai sunkiems ar sunkiems nusikaltimams Lietuvai ar labai sunkiems nusikaltimams Lietuvos gyventojams, juos neigs ar šiurkščiai menkins, jeigu tai bus padaryta grasinančiu, užgauliu ar įžeidžiančiu būdu arba dėl to bus sutrikdyta viešoji tvarka.

Pagal Seimo priimtus pakeitimus už šias veikas bus baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. Už šiuos nusižengimus baudžiamoji atsakomybė nustatyta ir juridiniams asmenims.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 3 Naciai Bauda Seimas
Parašykite atsiliepimą apie 15min