Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 22d. 11:25

Sovietinės okupacijos tyrimo asociacijos pirmininkas: S.Nėries vardu mokyklų vadinti negalima

Saulės nutviekstas Vilnius ir vilniečiai.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Salomėjos Nėries gimnazija Vilniuje

Žaliojo tilto skulptūros vis dažniau vadinamos tiesiog balvonais, savivaldybės raginamos savo teritorijose spręsti klausimą dėl ten tebestovinčių sovietmečiui skirtų paminklų likimo. O Sovietinės okupacijos tyrimo asociacijos pirmininkas Norbertas Černiauskas pareiškė, kad mokyklos Lietuvoje neturėtų būti vadinamos Salomėjos Nėries ar Petro Cvirkos vardais, nors jų kūrybos ir nereikia išbraukti iš mokyklinių lietuvių literatūros programų.

„Nesiūlome braukti Salomėjos Nėries ar Petro Cvirkos kūrybos iš mokyklinių programų, kaip norvegai nebraukia Knuto Hamsuno iš savųjų, bet skandalinga, kai šiais vardais vadinamos mokyklos. Kūrybą mes galime atskirti, tai talentingi kūrėjai, bet jų visuomeninė pozicija negali būti atskirta, ji buvo nusikalstama“, – spaudos konferencijoje, pavadintoje „Ar griauti Lietuvos okupaciją primenančius paminklus?“, pareiškė N.Černiauskas.

Lietuvoje yra ne viena švietimo įstaiga, pavadinta S.Nėries vardu. S.Nėries pagrindinę mokyklą turi Vilkaviškis, gimnaziją – Vilnius.

Mes S.Nėrį traktuojame kaip ne politikę, kadangi švietimo įstaiga yra ne politinė organizacija, o kaip poetę, talentingą poetę, – sakė Antanas Suslavičius.

Pastarosios direktorius Antanas Suslavičius tikina, kad šiuo metu mokyklos bendruomenė nesvarsto galimybių keisti mokyklos pavadinimą. „Kol kas tokios būtinybės mes nematome. Buvo kalbos prieš maždaug 10-15 metų, tada mes svarstėme, kalbėjomės su mokiniais ir mokinių tėvais, mokytojais, su savivaldybės atstovais ir kol kas tai yra pamiršta. Mes S.Nėrį traktuojame kaip ne politikę, kadangi švietimo įstaiga yra ne politinė organizacija, o kaip poetę, talentingą poetę“, – 15min.lt sakė A.Suslavičius.

Grįžti prie šio klausimo direktorius dabar neketina, nes nesulaukia signalų, kad to pageidautų bendruomenė. „Rūpesčių tiek švietime, tiek apskritai gyvenime yra svarbesnių“, – įsitikinęs ilgametis S.Nėries gimnazijos vadovas.

Kaune S.Nėries mokyklos nėra jau apie 4 metus – ta švietimo įstaiga dabar vadinama Kauno Gedimino sporto ir sveikatingumo vidurine mokykla. Tai padaryta 2010-aisiais, tuomet Kauno taryba ketino svarstyti sprendimą S.Nėries vardu pervadinti Palemono vidurinę mokyklą. Tačiau ši švietimo įstaiga iki šiol išlaikė senąjį pavadinimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min