Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Titaniko“ gimtasis miestas prisimena katastrofos aukas

Maždaug 300 žmonių dalyvavo trumpoje ceremonijoje
„Scanpix“ nuotr. / Maždaug 300 žmonių dalyvavo trumpoje ceremonijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Mieste, kuriame buvo pastatytas „Titanikas“, sekmadienį – lygiai 100 metų po to, kai didžiausias ir prabangiausiais pasaulio laivas susidūrė su ledkalniu ir nuskendo, – buvo atidarytas memorialinis sodas šios tragedijos aukoms atminti.

Atminimo renginyje Belfasto rotušėje dalyvavo tūkstančiai žmonių, tarp jų – politikai ir giminaičiai tų, kurie 1912 metų balandžio 15-ąją (Airijos laiku) žuvo šaltose Atlanto vandenyno bangose. Tarp svečių buvo ir tyrinėtojas Robertas Ballardas, kuris 1985 metais vandenyno dugne atrado „Titaniko“ nuolaužas.

Po to, kai susirinkusieji pagerbė aukas tylos minutes, choras sugiedojo „Arčiau tavęs, mano Dieve“ (Nearer My God To Thee) – himną, kurį, kaip teigiama, pradėjus skęsti laivui, atliko „Titaniko“ muzikantai.

Memorialiniame sode įrengtas 9 m pločio plintas su penkiomis bronzinėmis plokštėmis, kuriose išgraviruoti daugiau kaip 1,5 tūkst. katastrofos aukų vardai. Tai pirmas monumentas, kuriame vienoje vietoje surašyti visų žuvusiųjų vardai. Daugelyje ankstesnių memorialų nėra „Titaniko“ įgulos ar muzikantų vardų.

Naujajame memoriale pirmosios klasės keleiviai neskiriami nuo kitų keleivių ar įgulos – visi vardai surašyti tiesiog abėcėlės tvarka.

„Spalvinė gama paremta mėlyna, balta, sidabrine ir žalia, atspindinčiomis vandenį ir ledą“, – apibūdindama memorialinį sodą sakė kraštovaizdžio architektė Joy Hutchinson.

Ličfilde centrinėje Anglijoje šeštadienį prie „Titaniko“ kapitono Edwardo Smitho statulos buvo padėta daugiau kaip 1,5 tūkst. žvakių.

Maždaug 300 žmonių dalyvavo trumpoje ceremonijoje miesto Bikono parke, kur ši statula stovi nuo 1914 metų. E.Smithas buvo iš Stoko prie Trento Ličfildo vyskupijos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min