Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 12d. 13:35

Ukmergės rajone švenčiamos Smetoninės

Antanas Smetona
Lietuvos nacionalinio muziejaus/Wikimedia.org nuotr. / Antanas Smetona

Ukmergės rajone sekmadienį rengiama pirmojo Lietuvos prezidento Antano Smetonos 138-ojo gimtadienio minėjimo šventė.

Ukmergės rajono savivaldybės kultūros ir viešųjų ryšių skyriaus darbuotoja Violeta Širmenė BNS sakė, kad renginys pastaraisiais metais tampa vis didesnis.

„Minėjimas vyksta kasmet, ir jau gana seniai, čia muziejus buvo pradėjęs organizuoti, bet tokią formą kaip Smetoninės įgavo šiemet jau antrus metus. Anksčiau būdavo šiaip paminėjimas, susirinkdavo kažkas iš vietos bendruomenės, svečių atvažiuodavo, bet nebūdavo dar tokie dideli mastai. Dabar davėme tą Smetoninių vardą ir bandome didesnį renginį išvystyti“, – sakė ji.

Šiemet dalis šventės renginių vyks prie Užugirio muziejaus, o vėliau ją numatoma rengti šiuo metu tvarkomame A.Smetonos dvare Užulėnyje. Šiame prezidento pastatytame dvare 1934 metais buvo švenčiamas jo šešiasdešimtasis gimtadienis.

„Šiemet dvare pradėti vykdyti darbai, tad šiemet renginys laikinai perkeliamas į šalia esančio Užugirio muziejaus teritoriją. Ten yra buvusi A.Smetonos vardo gimnazija, kartu ir Užugirio muziejus įsikūręs. Tai visai šalia dvaro. Kai jis bus sutvarkytas, tikrai visada šventė vyks ten, prie dvaro“, – pasakojo V.Šimelienė.

Šventimas prasidės mišiomis Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje Lėne, Taujėnų seniūnijoje.

Vėliau prezidento gimtadienis bus minimas jo gimtinėje Užulėnyje. Numatomas vėliavos iškėlimas, gėlių padėjimas, tradicinio dviračių žygio į prezidento tėviškę dalyvių sutikimas.

Prie Užugirio mokyklos bus teatralizuotai sutikti prezidento gimtadienio svečiai, aidės sveikinimai ir dainos.

Pavakary numatomas laikraščio „Smetoniškos žinios“ pristatymas, gražiausios Užugirio kiemo ponios rinkimai, labdaros aukcionas ir mėgstamiausių prezidento valgių ragavimas bei romansų vakaras.

A.Smetona pirmuoju Lietuvos prezidentu tapo 1919 metais ir šias pareigas ėjo daugiau nei metus. Antrą kartą į valdžios viršūnę jis grįžo po perversmo 1926 metais, ir, valdydamas autoritariškai, prezidentu buvo iki pat Lietuvos okupacijos 1940 metais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min