Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 20d. 12:20

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius: svarbu iš kartos į kartą perduoti tiesą apie holokaustą

Nuotraukoje iš dešinės: L.Linkevičius, F.Kukliansky, A.Stasiulevičius ir M. Silva
Užsienio reikalų ministerijos nuotr. / Nuotraukoje iš dešinės: L.Linkevičius, F.Kukliansky, A.Stasiulevičius ir M. Silva

Užsienio reikalų ministerijoje penktadienį vykusiame Vilniaus geto likvidavimo 70-mečio minėjime užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pabrėžė būtinybę visada prisiminti skaudžią holokausto tragediją ir jos pamokas perduoti ateities kartoms.

„Negalime atsukti laiko, bet galime stengtis, kad tai daugiau niekada nepasikartotų. Mūsų orientyras – Pasaulio Tautų Teisuoliai, gelbėję sunaikinimui pasmerktus žydus. Jų žygdarbiai ir pasirinkimas gelbėti, o ne gelbėtis, parodo žmogiškumo galią“, – teigė L. Linkevičius.

Jis kvietė įsiklausyti į neseniai Lietuvoje viešėjusio Izraelio Prezidento Shimono Pereso palinkėjimą – nepamirštant praeities iš naujo kurti tautų draugystės ir bendradarbiavimo ateitį.

„Tikiu ir stengiuosi, jog diplomatinė tarnyba prisidėtų prie šio bendro tikslo. Iš kartos į kartą turime perduoti ne tik tiesą apie holokaustą Lietuvoje, bet ir pagarbą gimtosiomis jidiš, lenkų, gudų ar rusų kalbomis kalbantiems savo tėvynainiams. Svarbu, kad bendrą ateitį kuriame kartu su Lietuvos žydų bendruomene, daugybe Šiaurės Jeruzalę mylinčių litvakų Izraelyje bei daugelyje kitų pasaulio šalių“, – sakė ministras.

Pasaulio Tautų Teisuolių žygdarbiai ir pasirinkimas gelbėti, o ne gelbėtis, parodo žmogiškumo galią

L.Linkevičius pasveikino Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkę Fainą Kukliansky su šios organizacijos 25-mečiu ir palinkėjo sėkmės rugsėjo 22 d. Vilniuje prasidėsiančiam IV Pasaulio litvakų kongresui.  

Renginio metu atidaryta Aloyzo Stasiulevičiaus paroda „Vilniaus drama“. Parodoje eksponuojamą drobę „Šokis“ meno pasaulis vertina kaip vieną įtaigiausių Vilniaus geto tragediją atskleidžiančių tapybos darbų.     

L.Linkevičius susirinkusiuosius kvietė įsiklausyti į tvirtą pilietinę poziciją turinčio dailininko kūrybą, jos įtaigų kalbėjimą.

Minėjime taip pat pasisakė F.Kukliansky, jame dalyvavo Tarptautinio holokausto atminties aljanso pirmininkas Mario Silva, Lietuvos valstybės institucijų, kultūros ir švietimo bendruomenės atstovai ir užsienio partneriai, aktyviai prisidedantys prie holokausto įamžinimo, žydų kultūros gaivinimo. 

Rugsėjo 23-iąją minima Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena, skirta pagerbti 1943 metais vykusio Vilniaus geto likvidavimo aukas. Seimo nutarimu 2013 m. Vyriausybė kartu su Lietuvos žydų bendruomene, daugeliu visuomeninių organizacijų ir  užsienio partneriais įgyvendina plačią Vilniaus geto aukų atminties programą. 

Holokausto aukų minėjimus, žydų istorijos ir kultūros pristatymus Izraelyje, JAV, Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Lenkijoje, Belgijoje bei Lietuvos nuolatinėje atstovybėje prie ES, daugelyje kitų šalių rengia ir Lietuvos diplomatinės atstovybės.   

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min