Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 5d. 20:41

Valdovų rūmams įteikta unikali dovana

Perdavimo aktą pasirašė ordino magistras Henrikas Armoškas-Eismontas ir rūmų direktorius Vydas Dolinskas.
Tomo Gorbačo nuotr. / Perdavimo aktą pasirašė ordino magistras Henrikas Armoškas-Eismontas ir rūmų direktorius Vydas Dolinskas.

Šeštadienį sostinėje vyko Lietuvos globėjo ir karalaičio Šv. Kazimiero 555-to gimimo jubiliejaus paminėjimas. Ta proga Šv. Kazimiero ordinas organizavimo iškilmes, kurių metu buvo dovanojama bareljefinė lenta Valdovų rūmams. Perdavimo aktą pasirašė ordino magistras Henrikas Armoškas-Eismontas ir rūmų direktorius Vydas Dolinskas.

Prabangios lentos autorius – juvelyras, dailininkas Petras Henrikas Garška. Pagal jo sukurtus projektus buvo nukalamos lietuviškų 1, 2, 5, 10, 20, 50 centų monetos. Ant marmuro lentos pavaizduotas iš aukso nulietas karalaičio atvaizdas. Jo svoris apie 20 kg. Pirmą kartą tokia lenta buvo sukurta 2008-tais metais. Pažymint Lietuvos globėjo 550-tąsias gimimo metines. Ji buvo nusiųsta į Šv. Kazimiero miestą Venesueloje, kurio katedroje yra pakabinta.

„Šventasis Kazimieras čia gyveno, meldėsi. Tad šiuose namuose tokia dovana atras sau puikią vietą. Ši diena, šis renginys yra tik pirmas žingsnis mūsų bendradarbiavimo su ordinu“, – teigė Valdovų rūmų direktorius.

Šventės metu taip pat buvo įvertintas profesoriaus, dirigento Sauliaus Sondeckio indėlis į Lietuvos kultūrą. Jis apdovanotas Šv. Kazimiero garbės medaliu.

„Šis ordinas man labai reikšmingas.Tai, ką jūs darote yra svarbu visai Lietuvai. Linkiu jums ir toliau kilnių darbų, kuriuos atliktumėte visai Lietuvai, mūsų tautai. Jūs imate visa į savo rankas, išlaikote tą ryšį praeities ir tuo pačiu klojate ateitį“, – kalbėjo S. Sondeckis.

Žymus šalies kultūros atstovas taip pat pasveikino atvykusius svečius. Jų sąraše: Maltos ordino baronas Paolo Calabro, Romos Imperijos Didysis magistras markizas Enrico Maria Giussepe Giuliano, Šv.Kazimiero ordino didysis magistras ir princas Filippo Maria Pellegrini.

Šv. Kazimiero ordinas yra pasaulietinė organizacija, įkurta Lietuvos kilmingųjų giminės palikuonių. Ji skatina ir vykdo kultūrinę, švietėjišką ir globėjišką veiklą. Ordino narius vienija šūkis Vivere bonum faciendo (lot. Gyventi darant gera).


 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min