Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valdovų rūmuose atidengtas Šv. Kazimiero bareljefas

(Iš kairės) Maltos ordino baronas Paolo Calabro, Romos Šv. Kazimiero ordino D.Magistras princas Filippo Maria Pellegrini, Lietuvos Šv. Kazimiero ordino D.Magistras Henrikas Armoška-Eismontas
Tomo Gorbačo nuotr. / (Iš kairės) Maltos ordino baronas Paolo Calabro, Romos Šv. Kazimiero ordino D.Magistras princas Filippo Maria Pellegrini, Lietuvos Šv. Kazimiero ordino D.Magistras Henrikas Armoška-Eismontas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniuje, minint Šv. Kazimiero 556-tąsias gimimo metines, Valdovų rūmuose atidengta Lietuvos karalaičiui ir globėjui skirta bareljefinė lenta. Pasak rūmų direktoriaus pavaduotojos Jolantos Karpavičienės, tai yra dovana visiems Lietuvos žmonėms.

Nuo šiol visi apsilankantys Valdovų rūmuose gali išvysti Lietuvos karalaičiui ir globėjui Šv. Kazimierui skirtą lentą. Ją prieš metus padovanojo Šv. Kazimiero ordino atstovai. 

„Šventasis Kazimieras čia gyveno, meldėsi. Tad šiuose namuose tokia dovana atrado sau puikią vietą“, – teigė Valdovų rūmų direktorius Vydas Dolinskas. 

Valdovų rūmų vadovybės sprendimu, Lietuvos karalaičiui skirta lenta buvo pakabinta Šv. Kazimiero salėje. Kadaise joje buvo perėjimas iš privačių karalaičio apartamentų į Arkikatedrą. 

Valdovų rūmų direktoriaus pavaduotoja J.Karpavičienė teigė, kad ši visuomeninės organizacijos dovana yra skirta ne muziejui, bet visiems Lietuvos žmonėms, kurie atėję pasižiūrėti bareljefo prisimins, kokį dvasinį palikimą paliko Šv. Kazimieras. 

Bareljefo atidengimo šventėje dalyvavo Šv. Kazimiero ordino D. Magistras Henrikas Armoška-Eismontas, iš Romos atvykęs Maltos ordino baronas Paolo Calabro, Romos Šv. Kazimiero ordino D. Magistras princas Filippo Maria Pellegrini. 

Prabangios lentos autorius – juvelyras, dailininkas Petras Henrikas Garška. Pagal jo sukurtus projektus buvo nukalamos 1, 2, 5, 10, 20 ir  50 centų lietuviškos monetos.

Pirmą kartą tokia lenta buvo sukurta 2008 metais, pažymint Lietuvos globėjo 550-ąsias gimimo metines. Ji buvo nusiųsta į Šv. Kazimiero miestą Venesueloje, kurio katedroje yra pakabinta. 

Šv. Kazimiero ordinas yra pasaulietinė visuomeninė organizacija, kurios nariai yra mokslo, meno, kultūros atstovai. Jie vykdo kultūrinę ir labdaringą veiklą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min