Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 8d. 18:06

Vasarojimuose su knyga – dėmesys Lietuvos istorijai

Knyga
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Knyga

Trečiadienį, birželio 10 d., Vilniaus mokytojų namuose (jei geras oras – kiemelyje, jei lis – II aukšte) toliau tęsis literatūrinio projekto „Vasarokime su knyga” renginiai.

Nuo 11 val. iki pat vakaro vyks Mažoji knygų mugė, kurioje bus galima įsigyti naujausių arba anksčiau išleistų Lietuvos rašytojų sąjungos, „Baltų lankų“, „Žuvėdros“, „Žaros“, „Krontos“ ir kitų leidyklų knygų. Čia taip pat knygas iš savo asmeninių bibliotekų gali pasiūlyti kiekvienas vilnietis. Ir ne tik.

Vakarop, nuo 17.30 val., prasidės projekto kultūrinė renginių dalis. Artėjant Gedulo ir vilties dienai, sklaidydami žymaus rusų rašytojo Aleksandro Solženicyno kūrybą, prisiminsime sovietinės okupacijos gulagus. Ištraukas iš rašytojo apysakos „Viena Ivano Denisovičiaus diena“ skaitys aktorius Česlovas Stonys, rašytojo kūrybą pristatys vertėja ir redaktorė Sigita Papečkienė. Šiemet leidykla „Žara“ išleido A. Solženicyno visus tris „Gulago archipelago” tomus, romaną „Vėžininkų korpusas“ ir minėtą apysaką „Viena Ivano Denisovičiaus diena“. Prisiminimais apie rašytoją dalins disidentas Antanas Terleckas. Šią vakaro dalį savo dainomis nuspalvins dainininkė Veronika Povilionienė.

18.30 val. skaitytojus ir visus vilniečius kviečiame arčiau prisiliesti prie mūsų Lietuvos istorijos, ypač paskutiniųjų jos dešimtmečių. Neseniai Lietuvos rašytojų sąjungos išleista žurnalistės Ramunės Sakalauskaitės knyga „Politikos ringe“ būtent apie tai. Žurnalistė, iš arti stebėjusi mūsų naujosios valstybės priešistorį (nuo 1988 m.) iki pastarųjų metų, viską kruopščiai sukėlė į knygos puslapius. Knygoje nėra teigiamų ar neigiamų herojų – visiems kliūva po lygiai.

Skaitytojai, gyvenę mūsų valstybės nepriklausomybės atkūrimo priešaušryje ir visus pastaruosius kelis dešimtmečius, šią knygą skaitys kaip savo laiko memuarų suvestinę. Tačiau leidinys nuo prieštarų nepasislėps. Kiekvienas skaitytojas ras prie ko prikibti, kuo pasipiktinti arba dėl ko pagirti. O ką įskaitė žymūs žurnalistai Rita Miliūtė, Audrius Matonis, politologė, organizacijos „Nematerialaus turto fondas“ atstovė Lina Mogenytė, bus galima išgirsti šiame vakare. Renginyje dalyvaus ir autorė, šiandien Lietuvos Respublikos Konstitucinio teismo spaudos atstove dirbanti Ramunė Sakalauskaitė. Tarp kalbų savo muzikinėmis improvizacijomis susirinkusius gaivins Saulius Petreikis.

Vilniaus mokytojų namų vykdomo literatūrinio projekto „Vasarokime su knyga“ renginiai tęsis visą vasarą kiekvieną mėnesio trečiadienį. Kitą trečiadienį taip pat veiks knygų mugė, visą dieną kiemelyje skambės muzika, jaunieji dailininkai tapys, vakarop į savo naujos esė knygos sutiktuves pakvies poetas ir eseistas Gintaras Bleizgys, o Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla pristatys leidžiamą mūsų literatūros klasikos knygų seriją „Literatūros lobynas“ bei naujausią šios serijos leidinį, kuriame – Petro Cvirkos romanas „Žemė maitintoja“ ir apsakymai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:10
01:09
03:07

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min