Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VDU rengiamoje konferencijoje apie istoriją ir dabartį diskutuos pasaulinio garso mokslininkai

Vytauto Didžiojo universitetas
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Vytauto Didžiojo universitetas
Šaltinis: 15min
0
A A

Harvardo universiteto profesorė Svetlana Boym, Indianos universiteto profesorius Padraic Kenney bei Tel Avivo universiteto profesorius Freddie Rokem – trys visame pasaulyje žinomi mokslininkai šios savaitės viduryje viešės Kaune. Intriguojančius pranešimus jie skaitys spalio 21-23 dienomis Vytauto Didžiojo universitete (Gimnazijos g. 7) vyksiančioje tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Kintanti praeitis: istorijos (re)konstrukcijos nuo 1945-ųjų iki dabar“.

 „Renginys skirtas vienai aktualiausių šiandieninio mokslo ir visuomenės problemų – praeities interpretacijos ir istorijos rašymo klausimams. Jos tema remiasi idėja, kad istorija nėra duotybė – istoriją savaip kuria ir įprasmina įvairios kultūrinės, socialinės ir politinės praktikos – vieši atminimo ritualai, istorinės inscenizacijos, muziejai, paminklai, o visuomenės įsivaizdavimą apie praeitį stipriai veikia meno kūryba – literatūra, dailė, kinas, teatras“, ji – teigė viena konferencijos organizatorių dr. Linara Dovydaitytė.

Konferencijos dalyviai diskutuos apie performatyvias istorijos (re)konstrukcijos priemones, kurios leidžia ne tik interpretuoti praeities tekstus, bet ir dalyvauti istorijos kūrime, skatindamos aktyvų, o ne pasyvų santykį su praėjusiu laiku. Renginyje dalyvaus ir pranešimus skaitys daugiau nei 40 politikos, istorijos, kultūros, literatūros, dailės ir teatro tyrėjų iš viso pasaulio.

Konferencijos proga nuo spalio 22 dienos Vytauto Didžiojo universiteto galerijoje „101“ (Laisvės al. 53) veiks Svetlanos Boym, kuri garsėja ne tik kaip teoretikė, bet ir kaip naujųjų medijų menininkė, paroda „Nostalgiškos technologijos: nemoderni paroda“. Ekspoziciją bus galima apžiūrėti iki spalio 30 dienos. Galerija lankytojams atvira darbo dienomis 12–18 val.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min