Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vieningos Europos istorijos klausimai bus aptarti Seime vyksiančiame forume

Prezidentės Dalios Grybauskaitės metinis pranešimas.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Seimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lapkričio 15–16 d. Seimo Konferencijų salėje vyks tarptautinis forumas „Vieninga Europa – vieninga istorija“.

 Forumo tikslas – atverti erdvę dialogui tarp Europoje egzistuojančių skirtingų naratyvų, prisimenant ir vertinant XX amžiaus totalitarinę Europos praeitį.

Forume bus analizuojamos skirtingos kolektyvinės atminties susiformavimo priežastys, būdai ir priemonės, kaip Europa ir jos tautos galėtų apjungti tas skirtingas patirtis į vieningą Europos istorijos kontekstą.

Dvi dienas įdomiomis ir kontraversiškomis istorinės atminties temomis diskutuos Lietuvos ir užsienio istorikai, intelektualai, politikai. Forumo darbe dalyvaus šeši Europos Parlamento nariai, Europos atminties ir sąžinės platformos vadovai, Europos istorijos mokytojų asociacijos vadovė, pranešėjai iš devynių valstybių. 

Forumą organizuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Forumo globėjai – Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius ir Europos Parlamento Europos istorijų sutaikymo grupės pirmininkė Sandra Kalnietė (Latvija).

Šį Forumą remia Europos Komisija ir dalinai jį finansuoja iš programos „Europa piliečiams“ (4 veiksmas: Gyva Europos atmintis). Renginio partneriai – Lietuvos Respublikos Seimas ir Seimo Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijos nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų komisija.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min