Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vladimiras Putinas pareiškė, kad Molotovo–Ribbentropo paktas nepadarė nieko blogo

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Varšuva sukritikavo Rusijos prezidento Vladimiro Putino pareiškimą, kad Lenkija elgėsi taip pat kaip ir Sovietų Sąjunga bei nacių Vokietija, kuomet 1938 m. užgrobė dalį Čekoslovakijos, rašo naujienų svetainė thenews.pl.

„Jie tebetęsia ginčus dėl Molotovo–Ribbentropo pakto ir kaltina Sovietų Sąjungą Lenkijos padalijimu“, – trečiadienį V.Putinas pareiškė susitikime su istorijos studentais.

„Sovietų Sąjunga pasirašė nepuolimo paktą su Vokietija. Jie sako: „O, kaip blogai“. Kas čia blogo, jeigu Sovietų Sąjunga nenorėjo kariauti? Kas su tuo yra blogai?“ – kalbėjo Kremliaus šeimininkas.

V.Putinas taip pat apkaltino Lenkiją veidmainyste, kuomet ši šalis kritikuoja dviejų kruvinų režimų – nacizmo ir komunizmo, lyderių pasirašytą paktą, kuris Europą suskirstė į nacių ir sovietų įtakos zonas ir lėmė įsiveržimą į Lenkiją 1939 m. ir 1940 m. Katynės tragediją, kurios metu Stalino įsakymu buvo nužudyta daugiau negu 20 tūkstančių Lenkijos pareigūnų.

Tie, kurie pasirašė Molotovo – Ribbentropo paktą, turėtų būti sugėdinti, – teigė Lenkijos ministras.

1938 m. Lenkijai aneksavus dalį Čekoslovakijos, po to „Lenkija gavo tai, ko nusipelnė“, pareiškė V.Putinas .

Lenkijos užsienio reikalų ministras Grzegorzas Schetyna ketvirtadienio vakarą teigė, kad V.Putinas tokiais komentarais lenkams norėjo sukelti bereikalingą skausmą.

„Tie, kurie pasirašė Molotovo – Ribbentropo paktą, turėtų būti sugėdinti“, – teigė Lenkijos ministras.

„Putinas pamiršo, kad 1990 m. Rusijos Aukščiausioji taryba paktą paskelbė niekiniu ir anuliavo. Tokia ir yra dabartinė Rusijos valstybės pozicija. Putinas nori sukelti mums bereikalingą skausmą“, – pridūrė G.Schetyna.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min