Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 sausio 2d. 17:56

Vytauto Didžiojo dovanos: nuo juokdarių iki liūtų

Šventės akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Šventės akimirka
Valdovų rūmų direktoriaus pavaduotoja, istorikė Jolanta Karpavičienė sako, kad Lietuvos didžiosios kunigaikštystės (LDK) laikais, dovanos buvo diplomatinio etiketo ir santykių tarp dinastijų dalis.

Ona su Vytautu yra dovanojusi Jogailai sidabrinį lopšį, gimus jo pirmagimei dukrai Bonifacijai.

„Šarvai, įvairios brangenybės, juokdariai, neūžaugos – rūmų, dvaro gyvenimas be juokdario yra neįsivaizduojamas – kas perduos informaciją, kas nukenksmins aštresnes situacijas ir panašiai. Vytauto laikais būdavo ne tik neūžaugų, bet ir egzotinių žvėrių, pavyzdžiui, liūtų, kupranugarių ir kitų dalykų, kuriuos gaudavo Lietuvos valdovai“, – Žinių radijo laidoje „Prie pietų stalo“ ketvirtadienį pasakojo J. Karpavičienė.
 
LDK valdovai patys dovanodavo tai, kas reprezentuodavo šalį: „Visų pirma – labai brangius kailius, kas buvo įprasta iš mūsų kraštų, įvairius papuošalus, brangenybes, totoriškus audinius.“

Liūtas
Liūtas

Pasak jos, Vytauto Didžiojo sutuoktinė Ona iš vokiečių ordino magistro yra gavusi perlais siuvinėtas pirštinaites. Pati Ona su Vytautu yra dovanojusi Jogailai sidabrinį lopšį, gimus jo pirmagimei dukrai Bonifacijai.
 
„Tai buvo diplomatinės dovanos, kurios turėjo konkretų turinį ir išraišką. Jos turėjo rodyti, kad šalies statusas, jos valdovų meninis skonis, kultūriniai ryšiai yra atitinkamo lygmens ir atitinkamų finansinių pajėgumų“, – komentavo J. Karpavičienė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Žinių radijas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

08:08
20:36
01:37

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min