Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 4d. 09:11

Ženevoje pasirašytas susitarimas dėl istorinių Lietuvai svarbių dokumentų išsaugojimo

Ženevoje pasirašytas susitarimas dėl istorinių Lietuvai svarbių dokumentų išsaugojimo
URM nuotr. / Ženevoje pasirašytas susitarimas dėl istorinių Lietuvai svarbių dokumentų išsaugojimo

Lietuvos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų biuro Ženevoje ambasadorius Rytis Paulauskas ir JT biuro vadovas Michaelis Mølleris kovo 3 dieną pasirašė memorandumą dėl Tautų Lygos archyvuose saugomų Lietuvai svarbių dokumentų išsaugojimo juos perkeliant į skaitmenines laikmenas.

„Su Lietuvos veikla tarptautinėse organizacijose susijusių archyvinių dokumentų skaitmeninimas leis išsaugoti Lietuvos daugiašalės diplomatijos paveldą. Tai taip pat pratęsia ankstesnius mūsų darbus šioje srityje – Tautų Lygos pastate esame restauravę ir įrengę Lietuvos kambarį“, – ceremonijoje sakė R. Paulauskas.

JT biuro vadovas itin teigiamai įvertino šią iniciatyvą ir paskatino ja pasekti kitas savo diplomatijos istoriją įamžinti ir taip prie organizacijos tikslų prisidėti norinčias šalis. 

JT bibliotekoje Ženevoje saugoma istoriniu požiūriu svarbi medžiaga, susijusi su Lietuvos naryste Tautų Lygoje, įtvirtinanti jos valstybingumą 1920–1921 m., taip pat dokumentai, atspindintys Lietuvos ir Lenkijos, Klaipėdos krašto bylas, svarbios dvišalės bei daugiašalės sutartys.

Užsienio reikalų ministerijos remiamą ir kartu su Lietuvos centriniu valstybės archyvu vykdomą projektą planuojama įgyvendinti 2014 m. Pirmajame bendradarbiavimo etape jau suskaitmeninti labiausiai pažeisti 56 žemėlapiai.

Temos: 2 Istorija Ženeva
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min