Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

14 šūvių per sekundę: ukrainietis studentas sukonstravo gumučių kulkosvaidį

Gumyčių kulkosvaidis
kickstarter.com nuotr. / Gumyčių kulkosvaidis
Šaltinis: Technologijos.lt
0
A A

Timpa (liaudiškai – tiesiog „ragatkė“) šiais išmaniaisiais laikais – pasenęs žaisliukas. Tačiau dizainą studijuojantis 18-metis ukrainietis Aleksas Špetnyj timpos idėją išplėtojo į fantastišką gumyčių kulkosvaidžio projektą. Ne tik išplėtojo, bet ir įgyvendino: idėjai suteikė gyvą – užtaisomą ir po 14 šūvių per sekundę atliekantį – fizinį pavidalą.

Gumyčių kulkosvaidis „Rubber Band Machine Gun“ (RBMG) vienu gaiduko paspaudimu pro 16 „vamzdžių“ gali iššauti net 672 gumytes, o užtaisai – plaukų surišimui skirtos gumytės – nuskries iki 8 metrų. Jei toks užtaisas pataikytų į žmogų, „kibtų“ gana „skaniai“. Ginklo autorius neslepia planuojąs šiemet pradėti prekiauti savo konstrukcijos kulkosvaidžiais.

Neįprastas kulkosvaidis „varomas“ penkių AA dydžio baterijų energija, o iš naujo užtaisytas visiems 672 šūviams gali būti per keletą minučių. A. Špetnyj savo kulkosvaidį pasigamino senovinės patrankos, kuri vadinama gatlingu, pavyzdžiu. Gatlingo išradėjas – Ričardas Gatlingas. Šis ginklas naudotas 1860 m. Amerikos pilietiniame kare.

Prie savo šedevro A. Špetnyj sugaišo metus. Autorius mano, kad tai – pažangiausias pasaulyje tokio tipo ginklas. Įgūdžių konstruoti techniką jis įgijo konstruodamas lėktuvų modeliukus.

VIDEO: Ukrainietis Aleksas Špetnyj sukonstravo gumyčių kulkosvaidį

Kad tokių žaislinių ginklų poreikis būtų didžiulis, demonstruoja „Kickstarter“ statistika: jis sulaukė jau 70 tūkst. JAV dolerių paramos, nors planavo pasitenkinti tik 5 tūkst. Manoma, kad šiemet prekyboje pasirodysiantis ginklas kainuos apie 80 svarų (apie 320 litų).

„Kai buvom vaikai, kariauti timpomis būdavo labai smagu. O dabar šaudyti iš gumučių kulkosvaidžio galės pratintis įvairaus amžiaus vaikai, – beržinio (tiesiogine ir perkeltine prasme) ginklo perspektyvomis dalijasi A. Špetnyj. – Su juo kiekvienas galės pasijusti tikru Rembo ir į priešą paleisti visą gumyčių uraganą.“

Technologijos.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min