Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

500 Vokietijos karių atvyks į pratybas Lietuvoje

Vokietijos Sausumos Pajėgų vado pavaduotojas generolas leitenantas  Joergas Vollmeris
KAM nuotr. / Vokietijos Sausumos Pajėgų vado pavaduotojas generolas leitenantas Joergas Vollmeris
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį suvizitu Vilniuje besilankantis Vokietijos Sausumos Pajėgų vado pavaduotojas generolas leitenantas Joergas Vollmeris susitikime su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku patvirtino, kad Vokietija šiais metais pratyboms Lietuvoje planuoja atsiųsti savo rotacines pajėgas ir karinę techniką. Šiemet Lietuvoje laukiama atvykstant daugiau nei 500 vokiečių karių. Vokietija taip pat planuoja skirti savo karius į kuriamus NATO integracijos štabus Baltijos šalyse ir kitose Rytų Europos šalyse, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Pasak gen. ltn. J. Vollmerio, šių metų balandžio–liepos mėnesiais Vokietija į Lietuvą atsiųs savo rotacines pajėgas – kuopą karių ir karinę techniką.

Birželio mėnesį Vokietijos kariai dalyvaus Lietuvoje organizuojamose tarptautinėse pratybose „Geležinis Vilkas“ (angl. „Iron Wolf“). Vokietija taip pat atsiųs po papildomą kuopą į pratybas liepos bei lapkričio mėnesiais. 

Lietuva ir Vokietija gynybos srityje bendradarbiauja nuo 1994 m., kai buvo pasirašytas pirmasis dvišalis bendradarbiavimo susitarimas. 

Šalys bendradarbiauja kovinio rengimo, mokymų, ginkluotės ir įrangos remonto ir įsigijimų srityse. Lietuvos ir Vokietijos kariai dalyvauja bendrose pratybose. 2014 m. Lietuvoje vykusiose tarptautinėse pratybose „Geležinis kardas 2014“ dalyvavo žvalgų kuopa ir inžinierių būrys iš Vokietijos – apie 180 karių. Vokietijos karinių oro pajėgų kariai NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse vykdė jau šešis kartus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 NATO
Parašykite atsiliepimą apie 15min