TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ką reiškia padidinta Lietuvos kariuomenės dalinių parengtis?

Kariai, kurie priklauso Greitojo reagavimo pajėgoms, pratybose „Geležinis kalavijas“.
Ievos Budzeikaitės (KAM) nuotr. / Kariai, kurie priklauso Greitojo reagavimo pajėgoms, pratybose „Geležinis kalavijas“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Agresyvus Rusijos skeryčiojimasis palei Baltijos šalių sienas privertė padidinti kai kurių Lietuvos kariuomenės dalinių parengties lygį. Ar visuomenė turėtų dėl to sunerimti?

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pabrėžė, kad tai – standartinė procedūra. Taip reaguojama į Rusijos karinius veiksmus šalia mūsų valstybės sienų. Šiuo atveju – pratybas.

„Šiuo metu Karaliaučiaus srityje vyksta Rusijos ginkluotųjų pajėgų pratybos, be to, Baltijos jūroje manevruoja jų kariniai laivai ir orlaiviai. Mes esame nusimatę, kad esant tokiai situacijai yra pakeliamas parengties lygis.

Tai nėra neįprasta procedūra. Per mano kadenciją tai buvo daroma tris kartus, taip pat reaguojant į Rusijos veiksmus“, – 15min.lt paaiškino ministras J.Olekas. 

Visuomenė apie padidintą parengties lygį buvo informuota bene pirmą kartą. Taip pasielgta dėl kelių priežasčių. 

Visų pirma, šių metų pradžioje Rusija vienašališkai nutraukė sutartį su Lietuva, pagal kurią informuodavo apie rengiamas pratybas.

Kita priežastis – geopolitinė situacija yra neįprasta ir įtempta.

Karius sukėlė ant kojų

Šeštadienį buvo priimtas sprendimas pakelti parengties lygį kai kuriuose Lietuvos kariuomenės daliniuose –  Greitojo reagavimo pajėgose ir kai kuriuose Taikos meto užduočių operacinių pajėgų vienetuose.

KAM nuotr./Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas, brigados generolas Vilmantas Tamošaitis yra ir Greitojo reagavimo pajėgų vadas.
KAM nuotr./Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas, brigados generolas Vilmantas Tamošaitis yra ir Greitojo reagavimo pajėgų vadas.

„Tai reiškia, kad mūsų kariniai vienetai parengti reaguoti per labai trumpą laiką. Jų ir šiaip reakcijos laikas trumpas, tačiau šiuo metu tam tikri vienetai pervesti į kareivinių režimą, tai yra jų reagavimo laikai labai trumpi“, – pirmadienį paaiškino Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas Vilmantas Tamošaitis.

Toks sprendimas priimtas reaguojant į agresyvius Rusijos veiksmus šalia mūsų valstybės ir Baltijos jūroje.

„Nuo praėjusios savaitės pabaigos, nuo šeštadienio, stebime padidėjusį Rusijos pajėgų aktyvumą Kaliningrado srityje, taip pat vakarinėje dalyje“, – pirmadienį sakė karininkas V.Tamošaitis.

Gruodžio 6-7 dienomis NATO oro policijos misijos pilotai kelis kartus buvo priversti kelti naikintuvus į orą. Šalia Baltijos šalių buvo pastebėti 22 Rusijos kariniai laivai ir apie 11 skirtingų tipų karinių lėktuvų.

Aukštesnė parengtis bus išlaikyta tiek, kiek to reikalaus susiklosčiusi situacija. Informaciją apie esamą padėtį renka Lietuvos kariuomenės žvalgybos specialistai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min