TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Afganistano kalnų keliais 90 km Lietuvos karių patrulis važiavo 8 valandas

Lietuvių patrulis
Vyr. ltn. Pauliaus Babilo/PAG-13 nuotr. / Lietuvių patrulis
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos vadovaujamos Provincijos atkūrimo grupės kariai lankėsi Goro provincijos Šarako rajone. Tai buvo tolimiausias transporto priemonėmis vykdytas patrulis per visą tryliktosios PAG karių pamainos buvimą Goro provincijoje. Patruliavimas tolimuose provincijos rajonuose yra viena iš pagrindinių priemonių PAG tikslams pasiekti.

Kaip rašoma Lietuvos kariuomenės pranešime, patrulyje kartu su PAG vadu pulkininku Nerijumi Stankevičiumi dalyvavo ir Vakarų reginionės vadavietės vado pavaduotojas plk. Cristopheris Cavolis ir vyriausiasis Jungtinių Amerikos Valstijų civilio elemento Afganistano vakarų regione vadovas Bradas Hansonas.

Šio patrulio tikslas buvo aplankyti Lietuvos ir tarptautinių partnerių vykdytų projektų vietas, susitikti su Šarako rajono vietiniais gyventojais, aptarti pagrindines problemas bei nugabenti jiems skirtą paramą.

Tolimiausia patrulio karių aplankyta vieta buvo Bedano kaimas, kuris nuo Čagčarano nutolęs apie 90 kilometrų, tačiau įveikti šį atstumą kalnų keliais užtrunka apie aštuonias valandas. Šiame kaime esanti mokykla yra statoma Lietuvos specialiosios misijos Afganistane lėšomis. Susitikimo su jos darbuotojais metu PAG kariai domėjosi vietovėje esama švietimo situacija bei šios mokyklos statybų procesu. Susitikimo pabaigoje kariai mokyklai perdavė elektros generatorių ir mokiniams skirtą mokyklinį inventorių.

Šio patrulio į Šarako rajoną metu kariai taip pat aplankė Džamo minaretą, kurio aukštis siekia 65 metrus ir yra antras pagal dydį minaretas pasaulyje. Taip pat šis minaretas, kuris pastatytas apie 1190 m., buvo pirmas objektas Afganistane, įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą.

Grįždami į stovyklą, PAG kariai aplankė Barakano kaime tarptautinių donorų lėšomis įrengtą sveikatos priežiūros centrą, kuriame susitiko su jo darbuotojais ir perdavė jiems medikamentų, elektros generatorių, kitą paramą.

Šiuo metu tarnybą Afganistano Goro provincijos sostinėje vykdo tryliktoji PAG pamaina, kuri suformuota Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono pagrindu. Mindaugo batalionas jau antrą kartą vykdo pusės metų misiją Afganistane.

Lietuvos vadovaujama PAG Gore – bendra civilių ir karių misija, NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis, kuri Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metų vasarą. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

Goro PAG stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos ir Ukrainos atstovai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min