Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugsėjo 19d. 19:59

Aleksandras Matonis: „Lietuva yra nepridengta“

Aleksandras Matonis Goro provincijos sostinėje Čagčarane (2007 m. pavasaris)
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Aleksandras Matonis

Lietuvos kariuomenės vadui pranešus, kad Lietuvoje bus dislokuotas NATO štabas, gynybos ekspertas Aleksandras Matonis sakė, kad tai yra labai sveikintinas žingsnis, nes šiuo metu kai kurios Lietuvos dalys yra nepridengtos.

„Lietuvos sostinė ir apskritai Lietuvos rytinis ir pietrytinis pakraštys yra visiškai karinės logikos požiūriu nepridengtas. Tai kalbama jau daugiau kaip dešimtmetį“, – laidoje „Aktualioji valanda“ penktadienį kalbėjo A. Matonis.

Jis pabrėžė, kad didžioji dalis mūsų kariuomenės sausumos pajėgų yra dislokuota Rukloje (Jonavos raj.)

Lietuvos sostinė ir apskritai Lietuvos rytinis ir pietrytinis pakraštys yra visiškai karinės logikos požiūriu nepridengtas

„Ten yra net keli batalionai: ir motorizuotieji pėstininkai, ir mokomasis pulkas. Panevėžyje, iš šiaurės rytų pusės, tiktai husarai – vienintelis motorizuotas pėstininkų batalionas.  Tad iš šitos pusės, kurioje yra potencialios 2-3 konvencinės puolimo kryptys, Lietuva yra nepridengta“, – kalbėjo ekspertas.

Pasak jo, Vilniaus gynyba šiuo metu yra tikrai menka:

„Vilnių saugo Gedimino štabo bataliono viena profesionalų kuopa, kuri didžiąją dalį laiko atlieka garbės sargybos funkciją – stovi ir su šarvais, ir su paradinėmis uniformomis per renginius. Tada – neskelbtinas kiekis specialiųjų operacijų mūsų karių, kurie čia, aplink Vilnių, turi tam tikrą bazę, ir nedidelis kiekis savanorių, kurie ne tik ginklų, bet ir transporto priemonių turi nepakankamai“, – teigė jis.

Pasak jo, tai, kad Vilniuje planuojama dislokuoti vieną ar dvi kuopas NATO bataliono, yra nepaprastai geras ir lauktinas žingsnis.  

Visą laidos „Aktualioji valanda“ įrašą klausykite čia.

Žinių radijas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:10
01:09
03:07

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min