Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Alytiškius stebino po miestą lakstę JAV ir Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų kariai

Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų pratybos
SOP nuotr. / Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų pratybos
Šaltinis: 15min
0
A A

Visą savaitę Alytaus mieste ir jo apylinkėse bendrų krašto gynybos veiksmų treniravosi kariai, atstovai iš vidaus reikalų tarnybų, vietos savivaldos ir organizacijų. Patirtimi ir įgūdžiais pratybose dalijosi ir Jungtinių Amerikos Valstijų Specialiųjų operacijų pajėgų kariai.

Tai buvo pirmosios tokio pobūdžio Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų pratybos, surengtos gausiai gyventojų apgyvendintoje vietovėje. Tokias pratybas kariai anksčiau yra surengę Alytaus apskrities miškuose ar nedaug gyventojų turinčiuose kaimuose.

JAV specialiųjų operacijų kariai nuolat dalyvauja bendrose pratybose su kolegomis iš Lietuvos, tačiau tai buvo pirmas kartas, kai jie treniravosi mieste surengtose pratybose.

Pratybos vyko pagal specialų scenarijų, kuriame viena iš pagrindinių pratybų užduočių buvo užmegzti bei palaikyti draugiškus santykius su vietos gyventojais ir veikti su jais išvien.  

Mokėsi dirbti išvien su gyventojais

„Kariuomenė be visuomenės – kaip be rankų. Tai žino kiekvienas karys, tačiau praktiškai įsitikinti sunku, kadangi beveik visi mūsų mokymai vyksta neapgyvendintose teritorijose. Todėl šios pratybos mums buvo puiki galimybė. Įgijome reikiamos patirties ne tik kaip veikti su sąjungininkais, bet ir bendraujant su vietos institucijomis ir gyventojais,“ – sakė pratybų vadovas.

Pratybose dalyvavę JAV specialiųjų operacijų pajėgų kariai teigė, jog mokymų metu jie ne tik dalijosi žiniomis, bet ir patys įgijo nemažai patirties.

„Tokios pratybos kaip šios stiprina tiek Lietuvos, tiek JAV karių galimybes užtikrinti šalies stabilumą ir saugumą. Technika, ginkluotė ar kitas aprūpinimas – tai nėra vienintelis sėkmės rodiklis. Bendradarbiavimas su partneriais ir dalijimasis patirtimi yra vienas iš stipriausių ginklų vykdant užduotis ir siekiant bendrų tikslų,“ – sakė pratybose dalyvavusios JAV specialiųjų operacijų pajėgų komandos vadas.

Policija: pratybos naudingos ne tik kariškiams, bet ir Alytaus gyventojams

JAV specialiųjų operacijų kariai nuolat dalyvauja bendrose pratybose su kolegomis iš Lietuvos, tačiau tai buvo pirmas kartas, kai jie treniravosi mieste surengtose pratybose.

Vertindamas kariškių pratybas Alytaus miesto savivaldybės meras Jurgis Krasnickas pasidžiaugė alytiškių ir Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimu. „Jei sunku pratybose, daug lengviau būna mūšyje, tačiau linkiu, kad pratybų legenda niekada nepasitvirtintų tikrovėje“, – sakė meras.

Mokymuose kartu su kariais dalyvavę Alytaus rajono Vyriausiojo policijos komisariato atstovai įsitikinę, kad tokios pratybos naudingos ir Alytaus žmonėms. „Manau, kad tokios pratybos naudingos tiek miesto gyventojams, tiek vadovams, tiek pareigūnams. Vykdydami tarpinstitucines pratybas pirmiausia jų vadovai tarpusavyje komunikuoja ir  derina  veiksmus, kad būtų pasiektas mokymų tikslai ir per juos niekas nenukentėtų,“ – sakė Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Alvydas Jurgelevičius.

Pratybose savaitę kartu su Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų Vytauto Didžiojo jėgerių bataliono, Krašto apsaugos savanorių pajėgų, Karo policijos, Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono kariais dalyvavo Alytaus rajono Vyriausiojo policijos komisariato, Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai, Alytaus apskrities karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės šauliai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min