Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 25d. 17:32 , atnaujinta: 2014 kovo 25d. 19:47

Amerikos žvalgyba: Rusijos kariuomenė užpuls Ukrainą artimiausiomis dienomis

Ukrainos kariai Belbeko karinėje bazėje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Ukrainos kariai Belbeko karinėje bazėje

Amerikos žvalgyba turi duomenų, kad Rusijos kariuomenė ruošiasi įsiveržimui į Ukrainą. Invazija gali būti įvykdyta artimiausiomis dienomis, skelbia CNN.

„Invaziją į Ukrainą Rusija gali pagrįsti menkiausia dingstimi“, – sakė CNN korespondentas Vašingtone Jake'as Trapperis.

Anot jo, kai kurių pareigūnų manymu, Maskva gali imtis „ginti“ rusus, gyvenančius Ukrainoje, „apsaugoti komunikacijas iš Rusijos į Krymą" arba “energijos tiekimą Krymui iš Ukrainos“.

Jis taip pat patvirtino, kad Amerikos žvalgyba turi duomenų, jog įsiveržimas į Ukrainą gali būti įvykdytas per artimiausias dienas.

Papildyta 19.47 val. B.Obama išreiškė susirūpinimą dėl galimo Rusijos tolesnio veržimosi į Ukrainą

JAV prezidentas B.Obama antradienį išreiškė susirūpinimą, kad Maskva gali veržtis giliau į Ukrainą ir perspėjo Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, jog tai būtų blogas sprendimas.

Rusijai nerodant ženklų, kad ketintų trauktis iš Krymo pusiasalio, JAV prezidentas B.Obama antradienį išreiškė susirūpinimą, kad Maskva gali veržtis giliau į Ukrainą ir perspėjo Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, jog tai būtų blogas sprendimas.

B.Obama tvirtai laikėsi savo pozicijos, kad Krymas ir toliau yra Ukrainos dalis, nors gležna naujoji Ukrainos vyriausybė Kijeve nurodė išvesti savo karius iš šios teritorijos.

„Mes nepripažįstame to, kas vyksta Kryme“, – sakė B.Obama pirmoje savo spaudos konferencijoje po to, kai prieš dešimt dienų po referendumo Rusija aneksavo Krymą. B.Obama nesutiko su nuomone, kad per dvi savaites suorganizuotas referendumas galėtų turėti teisėtą galią.

B.Obama taip pat sakė, kad nemano, jog tarptautinis Krymo kaip Rusijos dalies pripažinimas yra „baigtas sandėris“. Tačiau jis taip pat sakė, jog „būtų nesąžininga manyti, jog yra paprastas sprendimas tam, kas jau įvyko Kryme“, kurį kontroliuoja Rusijos armija.

„Mes taip pat esame susirūpinę dėl tolesnio Rusijos veržimosi į Ukrainą“, – kalbėjo B.Obama spaudos konferencijoje, kurioje taip pat dalyvavo Nyderlandų premjeras Markas Rutte.

Mes taip pat esame susirūpinę dėl tolesnio Rusijos veržimosi į Ukrainą, – kalbėjo B.Obama.

„Manau, kad prezidentui Putinui tai būtų blogas sprendimas, – sakė B.Obama. – Bet galiausiai jis yra Rusijos prezidentas ir būtent jis darys šį sprendimą.“

B.Obama siekė daryti spaudimą Rusijai, kad ši atsisakytų savo agresyvios pozicijos, pasaulio lyderiams susirinkus Branduolinio saugumo viršūnių susitikime. Tačiau Maskva nekreipia dėmesio į B.Obamos bandymą izoliuoti V.Putiną.

Premjeras M.Rutte sakė, kad nemano, jog Ukrainos krizė baigtųsi kariniu konfliktu: „Nemanau, kad būtų į tai panašu. Nemanau, kad kas nors to norėtų.“

Jis pridūrė, jog Vakarai pasilieka galimybę imtis daugiau sankcijų prieš Rusiją, jeigu konfliktas paaštrėtų, ir šios sankcijos, pasak jo „Rusijai suduotų labai smarkiai“.

„Žinoma, niekada negalima garantuoti, kad žmonės Europoje, Kanadoje, JAV nenukentės, – pridūrė premjeras. – Bet žinoma, mes užtikrinsime, kad šios sankcijos būtų suprojektuotos taip, kad turėtų maksimalų poveikį Rusijos ekonomikai, o ne Europos, Kandaos, Japonijos arba Amerikos“.

B.Obama taip pat sakė, kad yra susirūpinęs dėl Rusijos kariuomenės telkimo prie Ukrainos sienos. „Mes nepritariame tam, kas iš pažiūros yra pastangos įbauginti, – sakė JAV vadovas. – Bet Rusija turi teisę teisėtai laikyti savo karius savo žemėje“.

Paklaustas, ar pritaria respublikonų kandidato į prezidentus Mitto Romney vertinimui, jog Rusija yra svarbiausia JAV geopolitinė priešininkė, B.Obama atsakė, kad labiau nerimauja dėl branduolinės bombos Manhatane, nei Rusijoje.

Rusija yra regioninė galia, kuri grasina savo artimiausioms kaimynėms, ne dėl jėgos, o dėl silpnumo, – sakė B.Obama.

„Amerika turi daugybę iššūkių, – sakė B.Obama. – Rusija yra regioninė galia, kuri grasina savo artimiausioms kaimynėms, ne dėl jėgos, o dėl silpnumo“.

Griežtu pareiškimu Jungtinės Valstijos, Prancūzija, Kanada, Didžioji Britanija, Vokietija, Italija ir Japonija pasmerkė Kryme surengtą referendumą, kuriuo grindžiamas Krymo atskyrimas nuo Ukrainos ir prijungimas prie Rusijos. Šiuo pareiškimu septynių šalių lyderiai nušalino Rusiją iš du dešimtmečius gyvavusios koalicijos, vadinama Didžiuoju aštuonetu (G-8).

„Aiškus tarptautinės teisės pažeidimas yra rimtas iššūkis įstatymų viršenybei pasaulyje ir turi kelti susirūpinimą visoms valstybėms“, – sakoma G-7 deklaracijoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min