Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apie tūkstantis brigados „Geležinis Vilkas“ karių dalyvauja „Sąveikos pratybose“

Apie 1000 brigados „Geležinis Vilkas“ karių dalyvauja „Sąveikos pratybose“
Mechanizuotosios pėstininkų brigados “Geležinis Vilkas” arch. nuotr / Apie 1000 brigados „Geležinis Vilkas“ karių dalyvauja „Sąveikos pratybose“
Šaltinis: 15min
0
A A

Vasario 10 d. Rukloje (Jonavos r.) ir Sakalinės k. (Tauragės r.) prasidėjo keturias dienas truksiančios Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ organizuojamos „Sąveikos pratybos“. Jose apie tūkstantis Ruklos įguloje tarnaujančių karių treniruosis vykdyti taikos meto ir karines užduotis, orientuotas į gynybinių operacijų planavimą, koordinavimą ir valdymą.

„Šių pratybų metu kurdami skirtingus scenarijus siekiame pasitikrinti brigados „Geležinis Vilkas“ padalinių tarpusavio sąveikos lygį įvedus aukštesnius nei įprastai budrumo lygius, treniruoti padalinių taktinius persidislokavimo veiksmus ir atlikti planuojamas karinių užduočių treniruotes. Pratybose tarpusavio veiksmus koordinuojame ir veikiame drauge su kitais Ruklos įguloje dislokuotais Lietuvos kariuomenės padaliniais. Tai kryptingas mūsų kovinio rengimo etapas, siekiant tobulinti sąveiką“, – kalbėjo mokymams vadovaujantis mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadas pulkininkas Raimundas Vaikšnoras.

Prasidėję mokymai susideda iš kelių pagrindinių etapų. Pirmojo etapo metu kariai gerina tarpusavio veiksmų koordinavimą, padalinių pasiruošimą užduočių vykdymui ir budrumo lygių treniruotes nuolatinės dislokacijos vietose.

Antrojo etapo metu vyksta taktinis padalinių perdislokavimas į atsarginius susitelkimo rajonus. Trečiąjį, paskutinį, etapą kariai vykdo taktines pratybas vietovėse, kuriose nėra dislokuoti padaliniai pagal pratybų organizatorių sukurtą scenarijų.

Per artimiausias 3 dienas brigada „Geležinis Vilkas“ ir remiantys vienetai Jonavos, Tauragės, Kaišiadorių, Vilkaviškio ir Marijampolės rajonuose vykdys žygius, užims susitelkimo rajoną, įrengtose stacionariose ir mobiliose vadavietėse planuos užduotis, naudodami ryšių ir informacines sistemas tobulins padalinių valdymo ir sąveikos procedūras, vykdys karinius patrulius civilinėje aplinkoje ir kt.

Pratybose dalyvaus kariai iš Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ štabo su padaliniais (ryšių, žvalgybos, štabo ir logistikos kuopos), Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono, Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono, Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko ir Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro.

Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ – Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų padalinys.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min