Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aptartas Lietuvos ir NATO Specialiųjų operacijų pajėgų bendradarbiavimas

Alfredo Pliadžio nuotr.
Alfredo Pliadžio nuotr.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sausio 23 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Lietuvos kariuomenės atstovai susitiko su Lietuvoje besilankančiu NATO Specialiųjų operacijų pajėgų vadavietės vadu viceadmirolu Seanu A. Pybusu.

Aptartos Specialiųjų operacijų pajėgų (SOP) dalyvavimo tarptautinėse operacijose, pratybose ir mokymuose perspektyvos.

„Pirmiausia norėčiau pasakyti, kad už pasiektą aukštą Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų lygį esame dėkingi Jungtinėms Amerikos Valstijoms, kurios teikė visokeriopą pagalbą ir paramą. Mes taip pat labai vertiname NATO specialiųjų operacijų vadavietės paramą, kuri itin prisidėjo prie Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų sėkmės misijoje Afganistane. Šiandien ši įgyta neįkainojama patirtis mums labai praverčia ne tik dalijantis atsakomybe ir žiniomis su NATO sąjungininkais operacijose ir pratybose, bet ir stiprina mūsų krašto gynybos pajėgumus ir Specialiųjų operacijų pajėgų parengtį taikos meto užduotims“, – sakė ministras J. Olekas.

Susitikime ministras J. Olekas taip pat pabrėžė NATO tarptautinių pratybų svarbą. „Mes siekiame, kad NATO pratybos mūsų regione taptų nuolatinės, įskaitant ir NATO specialiųjų operacijų pajėgų pratybas. Dalyvavimas pratybose suteikia galimybę pasikeisti praktinėmis žiniomis, kurios prisideda prie specialiųjų operacijų pajėgų stiprinimo, gerina pajėgų reagavimą visame Aljanse“, – sakė ministras.

Ministras taip pat akcentavo SOP regioninio bendradarbiavimo svarbą. Ministro teigimu, Lietuva pirmiausia siekia stiprinti Baltijos, Lenkijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimą. „Regioninis bendradarbiavimas padidina regioninį saugumą ir stiprina specialiųjų operacijų pajėgų dislokavimo gebėjimus NATO operacijose. Taip pat regioninis bendradarbiavimas leidžia efektyviau ir greičiau reaguoti į kylančias grėsmes regione“, – kalbėjo ministras.

Susitikimo pabaigoje ministras J. Olekas minėjo, kad Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgos, kurios dalyvauja sudėtingose kovinėse operacijose Afganistane nuo 2002 m. planuoja toliau tęsti dalyvavimą šioje šalyje 2014-2015 m. bei yra pasiruošusios dalyvauti kitose operacijose kartu su kitais Aljanso nariais.

NATO Specialiųjų operacijų pajėgų vadavietės vadas viceadmirolas Seanas A. Pybusas Lietuvoje lankosi sausio 22-24 dienomis. Vizito metu jis lankysis įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose, susitiks su Lietuvos kariuomenės pajėgų vadovybe, taip pat su LR Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku.

NATO Specialiųjų operacijų pajėgų vadavietė yra pagrindinė visų NATO specialiųjų operacijų pajėgų plėtrą ir veiklą koordinuojanti organizacija.

Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgos nuo 2002 metų vykdo kovines operacijas Afganistane. Kasmet Lietuvoje organizuojamos tarptautines specialiųjų operacijų pratybos „Liepsnojantis kalavijas“, Lietuvos SOP kariai ypač glaudžiai bendradarbiauja su JAV, Šiaurės šalių, Baltijos valstybių ir Lenkijos SOP, taip pat dalyvauja įvairiose NATO SOP pratybose. Lietuvoje veikiančiame bendrai su sąjungininkais įsteigtame Specialiųjų operacijų mokymo centre  organizuojamuose kursuose dalyvauja kitų NATO valstybių specialiųjų operacijų karai  kariai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min