Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar netekusi Krymo Ukraina atgavo teisę susigrąžinti atominį ginklą?

1971 m. branduolinis sprogimas Mururoa atole – nuolatinėje Prancūzijos branduolinių bandymų zonoje.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Atominė bomba.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Žlugus Sovietų Sąjungai Ukraina paveldėjo SSRS atominį ginklą. Tik po kelerių metų Ukraina sutiko atsisakyti maisinio naikinio ginklo mainais į jos teritorinio vientisumo garantijas. Dabar, kai vienas sutarties garantų - Rusija - šią sutartį sutrypė užgrobdamas Krymą, Ukrainos žurnalistai svarsto, ar šalis turi teisę vėl turėti branduolinį ginklą. Jų išvada – išteklių yra ir specialistų pakanka, reikia tik pinigų.

Ukraina galėtų pradėti branduolinę ataką. Nors ji yra oficialiai nusiginklavusi, tačiau galėtų savo teritorijoje laikyti atominę bombą, su kuria bet kurį priešą galėtų paversti „atomine dykuma“, teigiama TV laidoje „Groši“.

Panagrinėję, ar Ukraina galėtų turėti branduolinį ginklą nepažeisdama tarptautinių įsipareigojimų, padarė išvadą, kad didžiausia kliūtis – pinigai.

„Viską turime. Išteklių yra. Galvų yra. Nėra pinigų“, – laidoje sakė specialistas.

Visus kitus išteklius, reikalingus branduoliniam ginklui, Ukraina turi – pakankamai specialistų savo ginkluotosiose pajėgose, reikalingų technologijų, netgi transporterių, iš kurių raketas galėtų paleisti į priešo teritoriją.

Visus kitus išteklius, reikalingus branduoliniam ginklui, Ukraina turi – pakankamai specialistų savo ginkluotosiose pajėgose, reikalingų technologijų, netgi raketų paleidimo įrangą Ukraina turi. Vis dėlto tam prireiktų milijardų dolerių, kurių šalis neturi.

Tačiau net jei finansavimo tikėtis neverta, yra galimybių panaudoti senus išteklius. Pasak portalo Unian.net, Ukrainai nusiginkluojant iš jos teritorijos turėjo būti išvežtos 1 272 branduolinės galvutės, iš kurių viena dingo.

Be to, šalyje yra pasimetę du sunkieji strateginiai branduoliniai bombonešiai.

Tad laidoje kalbinti specialistai teigia, jog teoriškai Ukrainai net nereikėtų milijardų – vien dingusio arsenalo pakaktų dešimčiai prevencinių smūgių agresoriui iš Rytų nuraminti.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min