Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aštuonios mažiausios pasaulio kariuomenės

Apžiūrima Monako garbės sargyba Prancūzijos prezidento vizito metu
„Scanpix“ nuotr. / Apžiūrima Monako garbės sargyba Prancūzijos prezidento vizito metu
Šaltinis: 15min
0
A A

Karinės pajėgos ne tik saugo šalies teritoriją, bet gali vykdyti taikos palaikymo misijas užsienyje ar atlikti strategines užduotis. Šios aštuonios valstybės turi mažiausias pasaulyje kariuomenes.

Kosta Rika

Centrinės Amerikos šalis Kosta Rika, kurioje gyvena 4 mln. gyventojų, turi nedideles pajėgas, atliekančias policijos funkcijas ir dalyvaujančias taikos palaikymo misijose užsienyje. Šalis neturi nuolatinės kariuomenės, o jos sukarintose pajėgose tarnauja 9 800 žmonių.

Wikipedia.org nuotr./Kosta Rika
Wikipedia.org nuotr./Kosta Rika

Haitis

Pirmoji nepriklausoma Lotynų Amerikos ir Karibų jūros valstybė turi 2 tūkst. žmonių pajėgas. Šalis neturi nei aktyvių, nei atsargos karinių pajėgų.

Karys
Karys

Mauricijus

Ši 1,3 mln. gyventojų turinti sala taip pat neturi aktyvių ir atsargos pajėgų, o jos sukarintosiose organizacijose tarnauja 2 tūkst. žmonių. Karinis šalies biudžetas paprastai sudaro 0,1 proc. BVP.

Mauricijus
Mauricijus

Vanuatu

1980 metais Okeanijos salose įkurta Vanuatu Respublika turi apie 300 karių, tarnaujančių jos sukarintosioms pajėgoms. Šalyje nėra nei aktyvios, nei atsargos kariuomenės.

Vanuatu
Vanuatu

Monakas

Antrą mažiausią pasaulio valstybę (po Vatikano) Monaką saugo pajėgos, kurias sudaro vos 263 kariai.

Aušros Dargytės nuotr./Monakas
Aušros Dargytės nuotr./Monakas

Islandija

Islandija turi ginkluotąsias pajėgas – Islandijos pakrantės tarnybą – kuri saugo salos pakrantes. Islandija – vienintelė NATO narė, neturinti nuolatinės kariuomenės, tik 130 žmonių personalą sukarintose pajėgose.

123rf.com nuotr./Islandija
123rf.com nuotr./Islandija

Sent Kitsas ir Nevis

Sent Kitsas ir Nevis, dvi salas turinti valstybė, yra mažiausia šalis Amerikose. Iš viso jos pajėgose tarnauja 319 žmonių. 70 karių sudaro aktyviąją kariuomenę, o 130 yra atsargos pajėgose. Dar 119 žmonių tarnauja sukarintose organizacijose.

Wikimedia Commons nuotr./Sent Kitsas ir Nevis
Wikimedia Commons nuotr./Sent Kitsas ir Nevis

Antigva ir Barbuda

Antigvos ir Barbudos kariuomenėje – vadinamosiose Karališkosiose Antigvos ir Barbudos gynybos pajėgose – tarnauja 245 kariai. 170 tarnauja aktyviosiose pajėgose, 75 priklauso atsargai. Šalis neturi sukarintų pajėgų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min