Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 8d. 17:52

Atlyginimas ir socialinės garantijos – iškart įstojus į kariuomenę

Lietuvos kariai tarptautinėje misijoje
KAM nuotr. / Lietuvos kariai tarptautinėje misijoje

Nuo šių metų įsigaliojo nauja priėmimo į Lietuvos kariuomenės profesinę karo tarnybą tvarka. Kaip teigiama Krašto apsaugos ministerijos (KAM) pranešime spaudai, ji bus paprastesnė ir greitesnė.

Kandidatai, net ir neįgiję pradinio karinio parengimo, tačiau atitinkantys kitus – fizinio pasirengimo, sveikatos, moralinių savybių – reikalavimus ir sutikę su jiems siūlomomis pareigomis, į tarnybą Lietuvos kariuomenėje bus priimami iš karto.

Pradėję tarnybą dalinyje kariai, kurie neturi pradinio karinio parengimo, bus iš karto siunčiami į bazinius karinius mokymus. Jų metu jie gaus visą jiems pagal laipsnį priklausantį atlyginimą ir visas profesinės karo tarnybos kariui priklausančias socialines garantijas, teigia KAM.

„Spartiname ir trumpiname priėmimo į profesinę karo tarnybą procedūras, kad galėtume pagerinti karinių vienetų komplektavimą. Lyginant su praėjusiais metais, šiemet į Lietuvos kariuomenę papildomai priimsime 450 profesionalių karių“, – pranešime cituojamas krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Lyginant su praėjusiais metais, šiemet į Lietuvos kariuomenę papildomai priimsime 450 profesionalių karių.

 Su tokiais kandidatais pirmoji profesinės karo tarnybos sutartis bus sudaroma dvejiems metams. Kiti, turintys pradinį karinį parengimą ir norintys tapti kariais profesionalais kaip ir dabar, sutartį galės sudaryti laikotarpiui iki ketverių metų.

Anksčiau į profesinę karo tarnybą norintys stoti asmenys pirmiausia turėdavo baigti bazinius karinius mokymus ir po jų teikti prašymus tarnauti Lietuvos kariuomenėje, iš naujo praeiti medicinos apžiūrą. Mokymų metu dalyviai negaudavo dar neturėdavo suteikto laipsnio, todėl negaudavo laipsnio atitinkančio atlyginimo, o tik nustatytą mokestį buitinėms išlaidoms.

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min