Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atomazga: ant koralinio rifo Filipinuose užplaukęs JAV karinis laivas bus išardytas

Ant rifo užplaukęs JAV karo laivas
Reuters/Scanpix nuotr. / Ant rifo užplaukęs JAV karo laivas
Šaltinis: 15min
0
A A

JAV karinis jūrų laivynas trečiadienį paskelbė, kad Filipinuose ant koralinio rifo užplaukęs JAV karinis laivas „USS Guardian“ bus demontuotas. Taip nuspręsta išnagrinėjus visas galimybes, kaip saugiai pašalinti pažeistą laivą, skelbia „New York Times“.

Karinio jūrų laivyno atstovas, komandoras Jamesas Stockmanas teigė, kad laivo išmontavimas unikaliam rifui ir itin saugomam jūros parkui pakenktų mažiau. Laivas ant rifo užplaukė ir įstrigo prieš dvi savaites, sausio 17 dieną. 

Komandoras teigė, kad Filipinų pakrančių apsauga peržiūrėjo planą, tačiau kol kas jokių detalių nepateikė. 

Anksčiau karinis jūrų laivynas minėjo, kad minų paieškos laivas „USS Guardian“ kranu bus užkeltas ant baržos ir nugabentas į laivų statyklą, tačiau padaryta žala per didelė, tad laivas bus supjaustytas ir išgabentas dalimis. J.Stockman nenurodė, kada šie darbai bus pradėti.

Šioje gamtos zonoje gyvena rykliai, delfinai, banginiai, apie 600 rūšių žuvų, aptinkama 360 rūšių koralų.

Užplaukus ant Jungtinių Tautų kultūros organizacijos „Unesco“ saugomo rifo, laivo įgula, kurią sudarė 79 žmonės, nenukentėjo. Iš laivo buvo išpumpuotas likęs kuras, pašalinta sunkioji technika ir pavojingos medžiagos. 

Jūrinis gamtos parkas apima apie 10 tūkstančių hektarų, jame yra du dideli koraliniai rifai. Ši teritorija priskiriama dviems įspūdingiausioms pasaulyje nardymo vietoms. Šioje gamtos zonoje gyvena rykliai, delfinai, banginiai, apie 600 rūšių žuvų, aptinkama 360 rūšių koralų. Parkas įsikūręs vakarinėje Ramiojo vandenyno dalyje, vadinamajame „Koraliniame trikampyje“, laikomas viena turtingiausių rūšinės įvairovės vietų. 

Karinis jūrų laivynas tiria šį incidentą, kuris Filipinų vyriausybei ir aplinkosaugininkams sukėlė didelį susirūpinimą. Koraliniam rifui padaryta didelė žala. 

Filipinų prezidentas Benigno Aquino III praėjusią savaitę teigė, kad laivynas turi paaiškinti, kodėl laivas nukrypo nuo kurso. Jis teigė, kad laivynui bus skirtos baudos už aplinkai padarytą žalą. Praėjusią savaitę skelbta, kad bauda jau skirta.

Ramiojo vandenyno Vakarinės dalies karinio jūrų laivyno vadas, admirolas Thomas Carney praėjusią savaitę teigė, kad bus tiriamos visos galimos avarijos priežastys, tarp jų ir netinkamas skaitmeninis žemėlapis, oro ir jūros poveikis laivo navigacinei sistemai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min