Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aukšti NATO karininkai liko patenkinti Aljanso antipiratinėje misijoje dalyvaujančiu Ukrainos laivyno flagmanu

Ukrainos fregata
NATO nuotr. / Ukrainos fregata
Šaltinis: 15min
0
A A

NATO karinio komiteto pirmininkas generolas Knudas Bartelsas Adeno įlankoje aplankė Ukrainos laivyno flagmaną fregata „Hetman Sagaiydachniy“ (ukr. - „Гетьман Сагайдачний“), prieš nepilną mėnesį prisijungusią prie Aljanso kovos su piratavimu operacijos (vykstančios nuo 2009 m.) „Ocean Shield“.

„Ukrainos galimybės prisijungti prie NATO operacijų rodo, kokio aukšto lygio sąveika gali būti tarp Aljanso ir jo partnerių“, - vėliau sakė generolas K.Bartelsas.

NATO savo pranešime primena, kad Ukrainos fregata prie antipiratinės operacijos prisijungė spalio 10 d. Tai pirmas kartas, kai NATO partneriai prisijungė prie šios misijos.

Kartu su generolu K.Bartelsu ukrainiečių laivą aplankė ir daugiau aukštų NATO karininkų. Kartu su jais atvyko ir Ukrainos generalinio štabo viršininkas generolas pulkininkas Volodimiras Zamana.

Delegacija apsilankė ir Norvegijos fregatoje „Fridtjof Nansen“, kur susitiko su operacijai vadovaujančiu komandoru Henningu Amundsenu. Būtent jam šiuo metu yra pavaldi Ukrainos fregata.

Antipiratinėje operacijoje taip pat dalyvauja Danijos karališkųjų jūrų pajėgų laivas „HDMS Esben Snare“ ir JAV KJP fregata „USS De Wert“.

Antipiratinei operacijai prie Somalio krantų 2009 m. rugpjūčio 17 d. pritarė Šiaurės Atlanto taryba. Operacija turi trukti iki 2014 m. pabaigos.

Ukrainos fregata „Hetman Sagaiydachniy“ yra Ukrainos laivyno flagmanas, kurio uostas – Sevastopolis. Į vandenį jis nuleistas 1992 m.

Laivo ekipažą sudaro 180 žmonių, jis ginkluotas patrankomis, zenitinės artilerijos įrenginiais, raketomis, torpedomis, povandeninėmis bombomis, laivas su savimi gabenasi ir vieną sraigtasparnį „Ka-27“.

Į NATO operaciją ukrainiečių laivu atplaukė ir grupė Ukrainos specialiosios paskirties karių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min