Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baltijos jūroje besitreniruojantys kariai aptiko pirmąsias jūrines minas

Baltijos jūroje pratybų dalyviai jau aptiko minų, likusių po Antrojo pasaulinio karo.
KAM nuotr. / Baltijos jūroje pratybų dalyviai jau aptiko minų, likusių po Antrojo pasaulinio karo.
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo rugpjūčio 19d. tarptautinės išminavimo jūroje operacijos „Atvira dvasia 2013“ dalyviai -12 karinių laivų ir 4 narų komandos, žvalgo jiems priskirtus Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje esančius išminavimo operacijos rajonus ieškodami minų ir kitų sprogstamųjų užtaisų.

Rugpjūčio 21 dienai Olandijos priešmininis laivas „Makkum“ ir Danijos priešmininis laivas „Thetis„ yra aptikę po 1 karo laikų jūrinę miną, esančias jūros dugne, virš 50 metrų gylyje. Rastos minos greitu laiku bus sunaikintos.

Rastų minų nuotraukos užfiksuotos laivų Makkum ir Thetis povandeninių robotų video kameromis pridedamos prie pranešimo.

Tarptautinė minų paieškos ir nukenksminimo operacija „ATVIRA DVASIA 2013“ (angl. “OPEN SPIRIT 2013“) vyksta rugpjūčio 19-29 dienomis Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje.

Pagrindiniai minų paieškos ir nukenksminimo operacijos „ATVIRA DVASIA 2013“ tikslai yra sumažinti jūrinių minų ir kitų sprogstamųjų užtaisų, likusių nuo I-II pasaulinių karų bei pokario laikotarpio, keliamą riziką Baltijos jūroje, palaikyti NATO „Partnerystė vardan taikos“ iniciatyvą, taip pat skatinti valstybių-dalyvių tarpusavio supratimą ir bendradarbiavimą bei gerinti dalyvaujančių šalių pajėgų sąveiką vykdant bendrą karinę operaciją ir tobulinti  minų paieškos ir nukenksminimo techniką, taktiką ir procedūras.

Operacija „ATVIRA DVASIA 2013“ yra didžiausia Lietuvoje išminavimo jūroje operacija nuo 2010 metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min